Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Vegas de Santiago Puros Robusto

Recenze doutníku Vegas de Santiago Robusto

Doutníky značky Vegas de Santiago jsem již na webu prezentoval před nějakým časem v recenzi na Secretos del Maestro Churchill. Po delší odmlce jsem sáhl k dalšímu kusu od této značky –  VdS Puros Robusto, které v houmidoru odpočívalo přes dva roky. Vzhledem k původu značky předpokládám, že veškeré tabákové listy budou pocházet z Kostariky. Na webu se bohužel příliš mnoho informací nenachází. Rozměry doutníku jsou pro robusto typycké, na délku má doutník 127mm s prstýnkem čísla 50. Konstrukčně jde o precizně zpracovaný doutník, kterému nelze nic vytknout. Narozdíl od předchozího kusu má tento světlý krycí list odstínu connecticut.

Oříznutí a zapálení probíhá zcela hladce, nebyl by nutný ani žhavící zapalovač. Zkouška tahu před zapálením proběhla zcela v pořádku a na rtech působil doutník ostřejší tabákovou chutí, převládá zejména tabák – ostrosti nevnímám tolik a její lehká intenzita neznepříjemňuje dojem z tohoto doutníku.  Chuť je poprvních tazích převážně dřevnatá, vnímám i lehce tóny koření a již zmíněného tabáku. Přibližně v polovině se přidávají tóny kávy a lehká zemitost, zatímco závěr působí opět více dřevnatě s dozvuky kávy a koření. Doutník je chuťově středně plný, nejedná se o žádnou tabákovou bombu a  proto bych se ho s jeho intenzitou nebál doporučit ani začínajícím kuřákům. Kouření doutníku mi zabralo necelou hodinu a po celou dobu byl tah i hoření velice dobré, bez nutnosti korekcí.

Chuťový profil mne nijak extrémně nenadchl a tak zůstává nejzajímavějším na tomto doutníku jeho cena v kombinaci se zpracováním. Balení deseti kusů lze pořídit za 37$ – v přepočtu tedy necelých 80Kč za kus. V případě pořízení bundlu(svazek 50kusů doutníků bez krabice) se cena pohybuje těsně pod 50 Kč a jedná se tedy o velice zajímavou alternativu pro denní kouření. V německých eshopech jsou tyto doutníky dostání za 3.7€, kde bych už zvažoval nákup např. dlouhodobě osvědčených doutníků Brickhouse Robusto, a to i přestože konstrukce a kvalita odpovídá některým doutníkům o pár desítek korun dražších. V případě, že dáváte přednost doutníkům světlejších krycích listů, je možné, že by se vám tento doutník trefil do žádaného chuťového profilu více.

Jeden komentář k Vegas de Santiago Puros Robusto

Napsat komentář