Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

BrickHouse Robusto

Další doutník z žebříčku Cigar Aficionado pro rok 2010, s kterým jsem měl čest je doutník Brickhouse Robusto, který pro rok 2010 obsadil sedmnácté místo s 92 body. Doutníky značky Brickhouse pochází z Nikaraguy, odkud jsou i všechny tři složky tabáku, z kterých se tento doutník vyrábí.

Již podle prvního pohledu velice dobře konstrukčně zpracovaný doutník rozměru robusto. Prstýnek je poměrně hodně zdobený, méně zlatých ornamentů nebo decentnější vzhled by neuškodil. Zpracování hlavy doutníku je opravdu precizní, takže oříznutí i první zkouška tahu byla zcela bez problému, a to i přestože byl doutník dost utažený.

Před zapálením má doutník dřevnaté až kůrové aroma a krycí list se před oříznutím tvářil nevýrazně až chuťově neutrálně. Zapálit doutník jde lehce a rovnoměrně bez dlouhého nahřívání. První věcí, která opravdu nadchne, je utvrzení v dobrém tahu. Další nadšení následuje po velkém množství kouře při prvním lehkém natáhnutí.

Popel velice dobře drží u těla doutníku, odklepnout jej do popelníku bylo třeba jen jednou, přibližně ve dvou pětinách doutníku. Rovnoměrnost hoření výborná po celou dobu, od zapálení doutníku, přes odklepnutí popela až po jeho odložení. Tah byl až do konce dobrý a doutník se nepřehříva. Síla je lehká a chuťová výraznost také mírná. První dřevnatá chuť, na kterou vás upozorní i aroma doutníku, vás bude provázet po celou dobu kouření i přes občasné náznaky tónů kůry a koření.

Cena, pohybující se v přepočtu okolo 100 Kč za kus, je více než příznivá. Pokud budete mít možnost si tento doutník koupit, neváhejte, stojí to za to! V této cenové relaci patří ke špičce a zcela jistě si získané ocenění zasloužil.

2 komentářů k BrickHouse Robusto

Napsat komentář