Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Vegas de Santiago Secretos del Maestro Churchill

Doutníky VdS Secretos del Maestro Churchill

Jednou z populárních značek v ČR, zejména v dýmkařské komunitě, jsou kostarické doutníky Vegas de Santiago. VdS má několik sérií, respektive směsí (blendů) s vlastními názvy. Jedním z hlavních „tahounů“ je Don Luis Secrestos del Maestro a především pak jeho rozměr Churchill. O doutnících a způsobu objednání jsem se dozvěděl z dýmkařského fóra, kde se dá najít i velké množství užitečných informací pro začínající kuřáky doutníků a dýmek.

Směs Don Luis je pojmenována podle zesnulého mistra Don Luis Santana Lamas, který vstoupil do společnosti Vegas de Santiago s velkým přínosem svých celoživotních zkušeností v oblasti setí, pěstování, sušení a zrání tabáku i výroby doutníků na vysoké úrovni.

Doutník dlouhý 190mm s prstýnkem 48, zapadá do již zmiňované velikosti Churchill. Před zapálením působí doutník velice dobře, tmavě krycí list má travnaté až cedrové aroma s tóny koření. Pouze lesklý zlatý prstýnek působí pouťovým dojmem, decentnější prstýnky, které tato značka používala dříve, se mi zamlouvají více.

Krycí list je bez žil a působí velice uhlazeně. Zapálit jde lehce a popel od první chvíle působil přijemnou barvou, stejně jako dostatečná produkce dýmu. Po chvíli se popel začíná rozvírat, ale po obvodu se netřepí, na rozdíl např. od Reyes Family (kde je popel kompaktní, ale má problémy s konzistencí po obvodu). Je možné, že tato anomálie vznikla při přepravě, podle dostupných informací s tím ostatní kuřáci problém neměli. Na délku doutníku je schopnost držení popelu velice dobrá. Po dobu kouření, kterou jsem bohužel neměřil (odhadem 90 minut), je hoření rovnoměrné a nezhoršuje se ani po odpadávání popela. Chuť je zpočátku zemitá s tóny ořechů, po dobu kouření kompaktní, ke konci se postupně tóny ořechů střídají s pepřem a koření.

Doutník je chuťově příjemný s plnějším profilem, vzhledem k tomu, že jeho síla je střední až silná, určitě bych ho doporučil po sytějším jídle. Vzhledem k jeho ceně pohybující se okolo 3,8 dolaru za kus (svazek bez cedrového boxu) budu zvažovat jeho další objednání. Jde o velice dobrou záležitost i pro denní kouření. Pokud bych jej měl porovnat s cenově podobným Bella Torres(recenze příští týden), tak bych volil VDS „Tajemství mistra“.

Napsat komentář