Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Diamond Crown Maximus

Diamond Crown Maximus

Při nedávné návštěvě doutníkového obchodu de Lamott jsme narazili na doutníky Diamond Crown Maximus, které jsou v zahraničí velice dobře hodnocené. Tyto doutníky jsou vyráběny v továrně A. Fuente pro společnost JC Newman. Výroba tohoto blendu začala na přelomu 21. století a byla představena po třech letech spolupráce mezi Stanfordem Newmanem a Carlosem Fuentem (v roce 2003).

Doutníků bylo vyrobeno omezené množství, krycí list pochází z farmy rodiny Oliva a je pěstován jako Ekvádorský Liguero Oscuro Sun Grown. Plnící i vázací tabák pochází z Dominikánské republiky, kde jsou zároveň doutníky vyráběny. Rozměrem doutník představuje klasické robusto o délce 127mm a prstýnku 50.

Doutník má bohatě zdobený prstýnek, který při prvním kontaktu upoutá kuřáka ještě více než kvalitní olejový krycí list s pěknou konstrukcí. Krycí list je místy je žilnatý, ale jinak hladký a příjemně lesklý, podobně jako u Tatuaje Reserva. Aroma doutníku před zapálením působí kompaktním kořeněným aroma.

Po zapálení doutník produkuje velké množství dýmu, tah je rovněž dobrý. Jediné co by mohlo být lepší, je držení popela, přestože má pěknou bílou barvu a působí konstrukčně velice dobře. Chuťově doutník působí silněji i jeho krémová chuť s tóny koření působí výrazněji, které vás budou provázet po celou dobu kouření. V průběhu kouření je možné poznat pražené ořechy a chuť typickou pro dominikánský tabák.

Diamond Crown Maximus je vyvážený a chuťově plný doutník, celkově působí velice kompaktně nicméně za prodejní cenu 400 Kč je tento požitek spíše svátečním, v této cenové relaci bych příště raději zvolil některou z limitovaných edic kubánských doutníků, nebo srovnatelný požitek za ekonomicky přívětivější částku v podobě například již zmíněné Reservy J21 od Tatuaje nebo nedávno recenzovaného Paradiso Papagayo.

Napsat komentář