Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Paradiso Papagayo Toro Grande

Cuban Crafters Cameroon Robusto

Jedním z doutníků, které byly v ceně vstupenky na bratislavském doutníkovém večeru bylo i  Papagayo Toro Grande od nikaragujské značky Paradiso. Zajímavostí určitě je, že tyto doutníky jsou pro americký trh dodávány pod značkou San Cristobal (původní kubánská značka doutníků). Paradiso Papagayo byly pro doutníkový večer Ashton zvoleny záměrně, jelikož výrobu doutníků této značky zaštiťuje právě tato společnost.

Na první pohled doutník zaujme nejen rozměrem(146mm x 55) a krásným olejovým krycím listem, ale i bohatě zdobeným prstýnkem s papouškem. Prstýnek větších rozměrů je opravdu bohatě zdobený a malovaný, možná až příliš a proto nepůsobí tolik decentně jako například prstýnky doutníků Ashton VSG. Po bezproblémovém oříznutí a zapálení je nutno uznat, že konstrukce doutníku je opravdu dobrá, to samé musím konstatovat i o popelu, který byl kompaktní a velice dobře držel u těla doutníku. V průběhu kouření bylo hoření místy nerovnoměrné, tah příjemný. Chuťově doutník patří mezi výraznější, silou zapadá mezi středně silné doutníky. Chuť tohoto doutníku je lehce zemitá, místy kořeněná s tóny ořechů.

Cena tohoto nikaragujského doutníku se v Evropě pohybuje okolo 8 eur, v USA přibližně stejnou částku v dolarech. Musím uznat, že jde o velice příjemný doutník a jeho cena je v porovnání s cenami ostatních doutníků na českém trhu přijatelná. Doutníky jsou prodávány v dřevěných krabicích v netradičním počtu 21ks.

Napsat komentář