Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Ashton VSG Eclipse Tubos

Ashton VSG Eclipse Tubos

Ashton VSG Eclipse Tubos je 152mm dlouhý, v černé tubě uschovaný dominikánský doutník s prstýnkem vel. 52, vyráběný v továrně Tabacalera Fuente.

Předně musím poznamenat, že vizuální podoba černé tuby výrazně pokulhává za tubami jiných značek jako jsou Cohiba, La Aurora, Rocky Patel, Montecristo atp. Když se však omezíte pouze na obsah balení aluminiové tuby, po jejím otevření zřetelně ucítíte příjemné čokoládově-ořechové aroma. Doutník nejenže dobře voní, ale i skvěle vypadá. Tím nemám namysli bohatě zdobený prstýnek doutníku, ale spíše jeho tmavě hnědý mírně žilnatý krycí list z Ekvádoru.

Doutníky Ashton VSG se začali vyrábět v roce 1999. Pro úplnost je třeba zmínit, že Ashton uvádí původ použitých tabákových listů náplně i vázacího listu pro všechny doutníky řady VSG z Dominikánské republiky a  jejich stáří (chcete-li dobu zrání) 4 – 5 let. Bez  zajímavosti také není, že  jsou vybírány Carlosem Fuente ml. z těch nejlepších plantáží a nejvíce úrodných rostlin. Pro dosažení bohaté chuti jsou používány listy ligero. Naopak ekvádorský krycí list pochází ze soukromých plantáží rodiny Oliva a je pěstován výhradně pro Ashton.

Stavba tohoto tora  je bezchybná a ořezání je snadné. V úvodu, po jeho zapálení jsem jako první rozeznal chuť pepře avšak spíše krémovou a méně intenzivní. Následně se však k této chuti přidala čokoládová příchuť, jejíž intenzita se dále zvyšovala. V průběhu kouření jsem zaznamenal i lehce nasládlou kávovou příchuť. V závěru bych označil za nejvýraznější chuť pepře.

Celkově musím říci, že se jedná o doutník chuťově bohatý a jeho kouření bych doporučil spíše po obědě nebo večeři. Doba kouření je k této velikosti doutníku odpovídající, cca 1hod a 20min. Po celou dobu jsem se nesetkal s žádnými z nedostatky v rovnoměrnosti hoření nebo tahem doutníku. Naopak produkoval bohaté množství kouře a krásný světle šedivý popel.

V porovnání s jiným doutníkem této řady – Ashton VSG Tres Mystique musím zmínit odlišný – zcela obrácený průběh intenzity uvolňovaných chutí. Cena doutníků Ashton VSG na trhu v ČR je mezi 220 – 400Kč (v závislosti na velikosti a tvaru doutníku).

Komentáře nejsou povoleny.