Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Tatuaje Reserva J21

Doutníky Tatuaje Reserva J21

Během našeho krátkého pobytu v Bratislavě, při příležitosti doutníkového večeru značky Ashton, jsme měli tu čest zavítat i do obchodu Dom Cigár pořadatelské společnosti My & Mi u Michalské brány. I přes velké spektrum značek, které jsou v ČR špatně nebo zcela nedostupné u mne zvítězila na první pohled pozornost poutávající Tatuaje Reserva J21.

Doutník má olejový krycí list tmavého odstínu corojo a velikostně odpovídá robustu, prstýnek je na rozdíl od Havana IV Angels světle hnědý a je doplněn druhým, černozlatým prstýnkem značícím rezervu. Konstrukce doutníku je velmi pevná (až je doutník na dotyk velmi tvrdý), přesto je utažen akorát. Při oříznutí je třeba vyvinout trochu více síly než obvykle, řez se netřepí ani nikde jinde nejsou patrny žádné vady, které by se konstrukci daly vytknout.

Tah doutníku je po celou dobu konzistentní, stejně tak jako perfektní rovnoměrnost hoření. Chuťově je doutník méně pronikavý než jeho kolega Tatuaje Havana IV Angels, jeho sílu lze klasifikovat jako středně-silnou. Chuť tohoto doutníku je dřevnatá s tóny pepře. Popel má nádhernou kresbu, u doutníku by mohl držet déle, ale i přesto jsou jeho vlastnosti dobré.

Jde o precizně ubalený doutník z dílny Peteho Jonhnsona a Dona Pepina Garcii, který se vyrábí v nikaragujské dílně Jaimeho Garcii. Tato reserva se pohybuje ve střední cenové kategorii (cca 11 eur) a za tuto částku zcela jistě splní vaše očekávání. Tím chci říci, že při další příležitosti si jej zcela jistě koupím znovu a nejspíše ve větším množství.

Napsat komentář