Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Prodejna de LAMOTT

Prodejna de LAMOTT

Holešovický obchod Delamott je známý zejména širokou nabídkou italských kvalitních humidorů Marconi. V nových prostorech prodejny je však také walk-in humidor, který opticky odděluje část prodejny a část určenou k posezení, kde je možné si vychutnat zakoupený doutník.

Marconi je tradičním výrobcem produktů ze dřeva od roku 1947. A ve zmíněné nabídce naleznete od této značky ty nejmenší cestovní, ale i stolní humidory od velikosti určení pro 10 doutníků až po velikost pro 120 doutníků. Mimo to jsou v nabídce prodejny také velké skříňové humidory pro 300 nebo 1000 doutníků.

Dále prodejna nabízí humidory pro příznivce značky Tonino Lamborghini, mj. i s povrchovou úpravou Carbon Fiber. Pro ty, kteří však s doutníky začínají anebo neuvažují o větší finanční investici do tohoto koníčku, jsou v sortimentu prodejny také humidory Angelo. Od této značky  jsou v nabídce rovněž i humidorové sady, tj. vč. zvlhčovače, vlhkoměru nebo i popelníku.

Příslušenství, jako jsou pouzdra, zapalovače kapesní i stolní, ořezávače všech typů, vlhkoměry (analogové i digitální), zvlhčovače a popelníky jsou samozřejmě v nabídce i samostatně. Velkou předností při výběru je poskytovaný informační servis prodejce. To ocení zejména začátečníci.

V nabídce příslušenství nechybí zapalovače Tonino Lamborghini, Piere Cardin, Colibri nebo ořezávače Xikar. Další zboží v nabídce, jako jsou dýmky, tabák a vše co s tím souvisí je zatím trošku mimo záběr mé pozornosti. Příznivci dýmky snad prominou.

Nabízené doutníky jsou jak kubánského tak tzv. nekubánského původu  různých velikostí i tvarů, odlišných cen, ale podle dlouhodobých zkušeností v dobré kondici.

U kubánských jde o tradiční v ČR zavedené značky: Cohiba, Montecristo, Romeo y Julieta, Bolivar, Partagas, Trinidad, H. Upmann, Hoyo de Monterrey, Quintero, Punch, Ramon Allonez, Rey del Mundo, Jose L. Piedra a další. U nekubánských značek rozhodně stojí za zmínku La Aurora, Leon Jimenes, Pleádes, Macanudo, Carlos Toraňo a AVO. Tradičně v nabídce nechybí také Davidoff a Zino nebo cenově příznivé Quorum či  Vegafina.

Prodejnu naleznete na adrese Dukelských hrdinů 44, Praha 7 přímo naproti hotelu Parkhotelu. Dostupnost je velice dobrá i pro ty co přijedou autem: je možné jej zaparkovat na placeném parkovacím stání přímo proti prodejně. Její návštěvu mohu doutníkovému nadšenci opravdu doporučit.

 

Napsat komentář