Charutos


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Davidoff Puro Nicaragua Robusto

Herrera Esteli Toro Especial

Doutníky značky Davidoff jsou na českém trhu známé a dobře dostupné, do roku 2013 se jednalo o doutníky se zejména světlejším krycím listem (a to až na několik výjimek, por exemplo,. blend Z-Class od sesterské značky Zino). Ve výše zmíněném roce však přišla změna v podobě série doutníků Nicaragua Puro, tyto doutníky se již na první pohled odlišují tmavým prstýnkem Davidoff a druhým s názvem blendu Nicaragua.

A origem do: Nicarágua
Výrobce: Davidoff
Folhas de: 10 Year aged Nicaragua Havana – Seed Rosado
Folhas de vinculação: Nicarágua (Jalapa)
Plnící listy: Nicarágua (Mix Esteli, Condega, a Ometepe)
Dimensão: 127 x 50 (Robusto)

Na tento doutník jsem narazil v holandské prodejně Tabak Lensen. V té době, byl v ČR dostupný pouze ve velikosti toro, kterou jsem několikrát vyzkoušel a vždy jsem z ní byl nadšený. Obě velikosti si vedli velice dobře u doutníkového magazínu Cigar Aficionado, kde robusto získalo 95 bodů a toro bylo vyhlášeno třetím nejlepším doutníkem roku 2013 v žebříčku top25.

Zpracování doutníku je dobré, oříznutí ani zapálení nepůsobí žádné problémy. Před zapálením působí zejména kořenitou vůní se stopami ořechů. V průběhu kouření si užijete zejména zemitá chuť pepře a koření, který mi se hodně odlišuje od ostatních sérií Davidoff. V průběhu hoření doutník hoří rovnoměrně a má i dobré držení popela. V této velikosti mám však dojem menší plnosti chutí než u většího zmiňovaného rozměru. Davidoff Nicaragua mi zpříjemnil cca 45 minutos, zpočátku jsem k němu zvolil kávu a následně kolu, s oběma nápoji se velice dobře doplňoval.

Jedná se o silnější doutník s kvalitním zpracováním a plnými chutěmi, kterému by však prospělo pomalejší hoření. Pokud bych měl tento doutník objektivně zhodnotit, pak bych vám nedoporučil velikost robusto a to zejména z důvodu vyšší ceny (aprox. 400 CZK), která u velikosti nedosahuje očekávaného prožitku. Naopak bych vám doporučil tento doutník ve velikosti toro, kde si za příplatek cca 40 korun dopřejete nevšední a podstatně delší zážitek.

Um comentário para Davidoff Puro Nicaragua Robusto

  • Shargard escreveu:

    Opravdu skvělý doutník. Před pár lety jsem ho měl v cigarpointu ve velikosti toro a dodnes na něj vzpomínám jen a jen v dobrém. Mně se nejvíce vybavuje chuť pražených mandlí. Někdy si ho budu muset zopakovat

Deixar uma resposta