Charutos


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Ashton laminado segurança encantamento

Ashton VSG Enchantment

Entre os charutos menores, série de segurança laminado (Virgem sol crescido) Mark Ashton incluem forma interessante pequeno perfecto encantamento. Eu comprei um total de quatro em uma das partes doutníkových, protože jsem už v minulosti byl velmi spokojený s torem baleným v černé tubě s názvem Eclipse a i s Tres Mystique. Posledně jmenovaný je mimo jiné rovněž menších rozměrů.

Enchantment je se svými cca 11cm dokonce ještě menší perfecto než-li celkem populární  Arturo Fuente Hemingway Best-Seller. Co se týče jeho konstrukčního provedení mu nelze vůbec nic vytknout. Malý tvarově kompaktní doutník bez měkkých míst je utažený akorát. O použitých tabákových listech pro sérii VSG už jsem se zmínil  již v recenzi Ashton VSG Eclipse Tubos.

Úprava oříznutím je bez problémů stejně jako zapálení zúžené paty dominikánského doutníku. Chuťově jeho úvod patří docela zajímavé směsi chutí pepře, dřeva a kůže. I v střední části je chuť pepře přítomná avšak v kombinaci s příchutí kakaa a možná i troškou kávy. Chuťový profil je nadále až dokonce téměř neměnný. Celkově se dá říci, že jde o doutník chuťově kompaktní, možná trošku jednotvárný a pro někoho kdo má rád větší míru rozmanitosti i nudný. V tomto ohledu je na tom pole mne lépe i zmíněný Tres Mystique o Eclipse už vůbec nemluvě. Ten je podle mě z této série nejzajímavější.

Queimando, tah i produkce dýmu vás rozhodně nezklame. Naproti tomu držení popele není tak skvělé jako u konkurenčního Arturo Fuente Hemingway Best Seller. Celkově bych řekl, že za ním ztrošku zaostává. Na druhou stranu díky své mírné síle a nepříliš akčnímu chuťovému profilu jej lze dopuručit i začínajícím kuřákům.

K sehnání jsou v ČR spíše obtížněji s cenou kolem 220Kč para o PC.. Běžně jsou dodávané v balení po 22ks v dřevěné krabici.

Um comentário para Ashton laminado segurança encantamento

Deixar uma resposta