Cigars


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Perdomo Reserve Champagne Noir Churchill

Doutníky Perdomo Reserve Champagne Noir Churchill

Perdomo Reserve Champagne Noir Churchill maduro versions is very pretty popular Connecticut serie. Champagne Noir is decorated with very dark, fermented three times from Nicaragua maduro, matured for almost two years in barrels of bourbon. This sheet is a blend of tobaccos from also Nicaragua. The cover sheet has a few larger veins, and the glare with oil. The construction is very solid, no soft points. The seams are tight and visible. Cigar ends with double Cap. From the foot of the cigar, the line nice smell of chocolate, tobacco and coffee. The body of the cigar and tobacco offers a weaker animal aroma. Cropping as well as igniting the predominance of the slightest problem.

Perdomo Reserve Champagne Noir Churchill
Dinner: $4
Availability in the Czech Republic: Yes – According to the size of the 148 CZK per piece
Time in humidoru: 217
The Size Of The: Churchill 7×54 (177,8×21,4)
The cover sheet: 3x fermented maduro – Nicaragua, matured for almost two years in barrels of Bourbon
The binding list: Nicaragua
The Content Of The: Nicaragua

The Smell Of
Pata: Chocolate, coffee and tobacco
The Body Of The: The weaker the animal and the tobacco aroma

The Design Of The
Very firm without soft points. Double Cap. The seams tight and visible

The Appearance Of The
Tmavě hnědý krycí list s olejovými odlesky a čtyřmi většími žilkami

A stroke in front of lighting
Closer

Taste immediately after ignition
Máslově jemná a vyzrálá chuť mléčné čokolády a tabáku s delším, lehce nasládlým a dřevitým dozvukem, který je zakončený pěknou pepřovou chutí. Chutě jsou středně plné a hutné s parádní produkcí bílého dýmu.

1/3 cigar
15 my – sladkost je výraznější, pepře je o trochu méně. Chutě jsou sice beze změny, ale jsou hutnější
30 my – v dozvuku e objevuje moka a jinak se chutě ukazují být konzistentní. To ovšem vůbec nevadí, protože jsou krémově jemné a velmi dobré. Pepř si drží svou úroveň a přetrvává až do dalšího tahu. Hoření je velmi pomalé a samo se kariguje.
55 my – na konci třetiny v dozvuku vystupuje do popředí příjemná dřevitost a ostatní chutě odsouvá do pozadí

2/3 cigar
80 my – zhruba v polovině a dozvuk je více čokoládový a i tabák je výraznější. Síla doutníku koresponduje s plností chutí a jinak odpo sledně beze změny.
100 my – téměř na konci třetiny a před chvíli odutník zhasl a po opětovném zapálení chutě ztratily na hutnosti a po chvíli zbyla jen mdlá tabákovitost a udeřila i síla a odkládám. Nejspíš byla chyba v konstrukci a odkládám.

Conclusion and evaluation

Do inkriminovaného momentu zhasnutí jsem si doutník nesmírně užíval. Zejména hutné a krémové chuťě čokolády a tabáku. Do zhasnutí byla i konstrukce naprosto perfektní a i popel držel skvěle. To podporuje fakt, že jsem narazil na špatný kus. Sice nejsem přlišným zastáncem churchillů ani větších průměrů, a proto bych velmi rád zkusil robusto. Doutník není zcela bez síly a kouřit na prázdný žaludek není nejvhodnější. Doutník sice postrádal komplexnost, ale chutě byly vskutku vynikající a doporučení je na místě i přes konstrukční nedostatek na počátku poslední třetiny. Osobně preferuji volnější tah. This was the Perdomo Reserve Champagne Noir Churchill.

Leave a Reply