Cigars


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Padilla 1948 Bull

Padilla 1948 Toro

Doutníky Padilla jsou velmi dobře známé a v případě série 1948 tomu není  jinak. V tomto roce otec Ernesta Padilly(Herberto – kubánský poeta) vydal svou první knihu. Tohle nikaragujské puro se pyšní bezchybným tmavě hnědým krycím listem nabitým oleji. Náplň pak tvoří Corojo a criollo longfillery z téže země. Konstrukčně byla odvedena rovněž mistrná práce a precizní zakončení trojitou čepičkou to potvrzuje.

Time in humidoru: 4 měsíce

The Size Of The: 6×50(152,4×20,6mm)

The cover sheet: Nicaragua

The binding list: Nicaragua

The Content Of The: Nicaragua – Corojo a Criollo

The Smell Of

Pata: Seno, tobacco, sladkost a koření

The Body Of The: Trocha stáje a koření

The Design Of The
Konstrucke je velmi pevná, perfektní bez jediné chybičky. Švy jsou těsné a jen stěží viditelné. Zakončení trojitou čepičkou je precizní.

The Appearance Of The
Very dark brown, barevně jednotný a oleji mabitý krycí list bez viditelnějších žilek.

A stroke in front of lighting
Perfektní s přesnou dávkou odporu. Tah na prázdno nabízí ořechové dřevo

Taste immediately after ignition
Oil, ořechové dřevo, nasládlá hlubší tabáková chuť s pepřovým úderem se zemitostí a sladkostí v dlouhém dozvuku. The flavors are medium to full with a great production of hustějšího smoke. Při výfuku nosem dostávám velmi olejovou hutnou čokoládu s pepřem. Great start

1/3 cigar
10 my – pepře a sladkosti je méně a přidává se koření. Chutě se více zaoblily a uhladily. Ořechové dřevo se rozdělilo na kešu a dřevitost.
15 my – pepře a olejovitosti je méně. Ořechy jsou nahrazeny mléčnou čokoládou a laté. Tabáková chuť je hlubší a působí vyzrálejším dojmem. Po konstrukční stránce je vše perfektní
20 my – čokoláda s laté pomalu přechází do krémové kávy a v dozvuku se objevují lískové oříšky a koření je více. Chutě jsou celkem komplexní a zatím jsem velmi mile překvapen. Při výfuku kouře nosem se zvýrazní krémová káva a pepř

2/3 cigar
35 my – dřevitost se mění na cedr a spolu s kořením a zemitostí dominují dozvuku. Oříšků na počátku tahu je mnohem více na úkor tabáku. Olejovitost a krémová textura chutí je parádní. Plnost chutí se usadila na solidním středu.
45 my – cedr je výraznější a mní si místo s oříšky a zároveň se přidává trochu máslové chuti. Rovněž je znát trochu síly.
55 my – pepř mizí a krémová káva s čokoládou jsou výraznější

3/3 cigar
70 my – oříšky zmizely a tabák se zemistostí jsou výraznější
80 my – kouř teplá, chutě mizí a končím

Conclusion and evaluation
Další skvělá záležitost od Padilly. Hutné, olejové a pěkně vyzrálé chutě se spoustou změn, které se postupně vyvíjeli s troškou síly. Připomínku mám pouze k popelu, který odpadával celkem nečekaně a držel cca 1,5 cm. Tento doutník si rád zopakuji. Tohle byl Padilla 1948 v toru.

Leave a Reply