Cigars


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Alec Bradley Vice Press 6T2

Alec Bradley Vice Press 6T2Tohle doslova  čtvercové  mostrum je jendna z nejposlednější kreací Alana Rubina(Master Blender ) u Aleca Bradleyho a je pochopitelně vyráběn v továrně Tabacos de Oriente v Honduras. Produkce je omezena pouze na velké rozměry a boxpress tvar – velikosti kroužku 60,62,64. Černohnědý krycí list z Nikaragui je sametově hladký bez viditelnjších žilek. Zato disponuje spoustou textury na povrchu a olejovými odlesky. Krycí list je hodně silný což slibuje spoustu chutí, ale take nejspíš horší hoření. Doutník má dokonce dva vázací listy(Kolumbie a Kosta Rica), které ukrývají směs longfillerů z Mexika, Hondurasu a Nikargui. Konstrukce je na stisk bez měkkých bodů a vad.  Švy stejně jako dvojitá čepička jsou těžko viditelné přes tmavou barvu krycího listu. Oříznutí probíhá naprosto hladce, ale zapálení žhavícím zapalovačem už nějaký ten čas zabere.

Availability in the Czech Republic: NO

Time in humidoru: 218 days

The Size Of The: 6,2×62(157,5×24,6mm)

The cover sheet: Maduro – Nicaragua

The binding list: Kosta Rica, Colombia

The Content Of The: Honduras, Nicaragua, Mexico

The Smell Of

Pata: Stable, chocolate, tobacco, koření a trocha květin

The Body Of The: Slabě čokoláda a tabák

The Design Of The
Na stisk bez měkkých bodů. The seams are tight and almost invisible. Cigar is crowned with a triple Cap, ale vzhledem k velikosti bych spíše řekl čepicí

The Appearance Of The
Very dark brown, hebký a lehce hrbolatý krycí list bez větší žilky a spoustou textury na povrchu. Tenhle doutník je doslova monstrum a pravidelný box press tvar přidává na tomto dojmu

A stroke in front of lighting
Velmi volný tah odhaluje tabák, koření a trochu sladkosti

Taste immediately after ignition
Máslově jemná chuť tabáku s trochou smetany, sweets, koření a to vše přechází v čokoládovo pepřový delší dozvuk. Chutě jsou středně plné s velmi dobrou produkcí vzdušnějšího kouře

1/3 cigar
10 my – sladká smetana hodně vystupuje do popředí a objevují se oříšky. Koření a pepře zbylo jen velmi málo
20 my – sladká smetana dominuje a doplňuje je ji vyzrálejší tabák, oříšky a v dozvuku pak trocha dřevistosti, kakaa a zemitosti. Koření j zcela zmizelo a hoření je lehce nerovnoměrné, což u tak velkého doutníku není nic neobvyklého. Prozatím, ale bez nutnosti korekce.
40 my – smetana začíná odeznívat a jinak se chutě ukazují být velmi konzistentní. Plnost klesla pod střed a potáhnout je třeba častěji než jsem zvyklý. Doutník má při delší pauze tendence vyhasínat. To je ale u větších velikostí také bežné.

2/3 cigar
60 my – do popředí se dostává tabák a čokoláda je postupně nahrazena krémovější kávou. Byla nutná menší kořekce hoření a smetana nadále odeznívá.
65 my – ke kávě se připojuje nepatrná nahořklost a oříšky jsou téměř pryč
90 my – na konci prostřední části se oříšky opět vrací, chutě ztratily něco ze své krémové textury a jinak od posledně žádná změna

3/3 cigar
110 min – v poslední části, která byla také beze změn, byl tabák a káva hutnější. A protože chutě už nějakou tu chvíli nudí tak odkládám. Do řádného konce tak zbývá při nejmenším dalších 10-15 my.

Conclusion and evaluation
Problém tohoto doutníku není v chutích, ale zkrátka v jeho velikosti na kterou doplácí. První třetina byla parádně krémová v textuře a smetanová v chuti. To trvalo zhruba do poloviny, kde podle mě měla délka doutníku při tomto průměru končit. Velmi slušná konstrukce, která vyžadovala jen jednu malou korekci a chutě se obešly bez síly. Tohle Byl Alec Bradley Vice Press v 6T2.

 

One comment to Alec Bradley Vice Press 6T2

  • Zdeněk He wrote:

    Paráda. Tím krycím listem mi připomíná AB Tempus Centuria (see. recenze zde na webu), rozměrově podobný, sice ne boxpress, ale konstrukce také zcela v pořádku, čehož si u těchto větších rozměrů vážím.

Leave a Reply