Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Tatuaje La Casita Criolla Corona

Tatuaje La Casita Criolla Corona

Velice zajímavým doutníkem z dílny Peteho Jonsona a továrny My Father Cigars S.A. je Tatuaje La Casita Criolla, jenž podle výrobce má být chuťově bohatý. A o bohatost chutí se má postarat použití tabáku Connecticut Broadleaf jak pro krycí list, tak pro list vázací i náplň. Není to zcela obvyklé, neboť většinou se tento tabák list používá pro krycí list. Žádný z doutníků Tatuaje, který jsem měl možnost vyzkoušet nebyl chuťově mdlý a tak jsem byl přirozeně zvědavý i na tento. V humidoru odpočíval něco přes rok, než jsem ho s velkými očekávaními vyzkoušel.

Po konstrukční stránce doutníku formátu corona nic nechybí. Sice nemá tak pevné švy krycího listo jako jiné doutníky této značky, ale na druhou stranu jeho náplň je rovnoměrně rozdělena. Tedy nenašel jsem žádná měkká nebo naopak tvrdá místa. Povrch doutníku je drsný, jeho stavba je opravdu pevná (jako např. u H. Upmann Magnum 48 Edición Limitada) a celkově působí rustikálně. Hlava je zakončena tzv. trojitou čepičkou. Co se mi na doutníku opravdu líbilo hned od začátku, vedle jeho vzhledu, je jeho celkem výrazné a hlavně příjemné aroma. V něm se snoubí vůně tabáku, dřeva a kakaa.

Úprava nikaragujského doutníku je bezproblémová. Jeho délka je 13 cm a prstýnek velikosti 42.K oříznutí jsem použil jsem obyčejný ořezávač a pro zapálení kousek cedrové dýhy. Zkouška tahu nezapáleného doutníku vyšla na výbornou a přinesla výše zmíněné vůně trošku zemitějšího charakteru.

První obláčky kouře přinášejí zajímavou směsici chutí tabáku s příchutí sladšího cedrového dřeva a pepře. Bez nadsázky se dá říci, že jde o celkem překvapivě výrazný začátek. Intenzita chutí se postupně zmírní, není tak pikantní a v závěru třetiny je doplněna o příchuť ořechů. Druhá třetina přináší spíše zemitější tabákové chutě, v kterých je stále cítit cedrové dřevo, ale také kávu a kakao. V závěrečné třetině příchuť kávy vystřídá kůže, ale stále je základní tabáková chuť mírně nasládlá.

Souhrnně lze říci, že jde o chuťově bohatý doutník s jednoduchým profilem. Asi jsem od něj čekal trošku víc. Chuťově pro mě byla nejlepší prostřední třetina. Pro začínající kuřáky, bych jen rád zmínil, že je doutník chuťově plnější, ale také docela silný, zejména v závěrečné třetině. S tahem a produkcí kouře není jediný problém. Popel má hezkou světle šedivou barvu, ale jeho držení je spíše podprůměrné.

Tatuaje La Casita Criolla Corona se dodává v krabicích po 25ks, ale pro jeho objednání budete muset zamířit spíše do zahraničních e-shopů. Jeho cena je přibližně 8€ a této cenové úrovni bych našel je mnoho konkurentů, kterým bych dal přednost, např. La Aroma del Caribe Mi Amor Belicoso.

Napsat komentář