Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Romeo y Julieta Mille Fleurs

Romeo y Julieta Mille Fleurs

Když jsem psal recenzi na stejnojmenný doutník od Partagas zmínil jsem, že jsem ho srovnával s kubánským „kolegou“ Romeo y Julieta Mille Fleurs, abych čtenářům recenze napomohl s případným výběrem. Na zkoušku jsem měl krabici po 10ks a rovnou mohu říci, že 8 měsíční odpočívání v humidoru doutníkům nijak zvlášť nepřidalo ani neubralo.

Zároveň je třeba říci, že Romeo y Julieta Mille Fleurs vypadá lépe než-li doutník od Partagas Mille Fleurs. Nejde jen o uhlazený vzhled, ale  i menší množství viditelných kazů. To je celkem neodiskutovatelný fakt. Stejně jako u Partagasu má poddíl na přípravě tohoto doutníku má strojová výroba. A i v tomto případě jsou všechny použité listy původem z Kuby. Ten krycí je čokoládové barvy, mírně se leskne, je hladký s drobnými krupičkami a méně viditelným žilkováním.

Konstrukčně vypadá lépe zpracovaný než jeho konkurent, nejsou na jeho povrchu žádné hrbolky, celkově působí kompaktněji a švy krycího listu jsou krásně těsné. Tabáková vůně s tóny kůže a kakaa, která je cítit po otevření krabice doutníků, mi dělala skutečně radost. Romeo y Julieta Mille Fleurs má obdobné rozměry jako Partagas, tedy jde o formát petit corona s délkou 12,9cm a prstýnkem vel. 42.

Úprava doutníku je snadná, jak v části oříznutí, tak při zapálení. V některých případech jsem se před zapálením, při zkoušce tahu setkal s tím, že byl těžký nebo-li problematický.

Základní tabáková chuť doutníku je hned v úvodu nahořklá, zemitá s květinovou vůní. Ke konci úvodní třetiny je chuť mírně nasládlá s příchutí hnědého cukru nebo karamelu. V druhé třetině je základní tabáková chuť méně nahořklá, za to doplněná příchutí kůže. Jenomže v poslední třetině se nahořklost opět vrací a musím říci, že to není nic příjemného. Mám-li to shrnout, jde o středně chuťově intenzivní doutník, který si mě moc nezískal.

Popel je na rozdíl od Partagasu kompaktnější a zajímavě se vrství. Tah je celkově asi nevětším problémem tohoto doutníku. V některých případech se stáva nepoužitelný a proto je nutné pečlivě vybírat co si koupíte. Doporučuji také při kouření nepospíchat. V některých případech má totiž doutník sklony k přehřívání a věřte, že vám pak nebude chutnat. Pro kouření počítejte s 60 min. Produkce jeho kouře přímo souvisí s tahem, tzn. v lepším případě je slušná. K tomuto středně silnému doutníku jsem vyzkoušel pivo, vodu, kolu, ale nejvíce mi k němu sedí káva.

Romeo y Julieta Mille Fleurs je podle mě lepší než např. Romeo y Julieta No. 1, vypadá dobře, ale za konkurencí  od Partagasu zaostává. A to jej seženete za výhodnější cenu, cca 115Kč. Dostupný je velice dobře v maloobchodních prodejnách i na internetu a prodává se jednotlivě či v baleních cedrových krabic po 10 či 25ks. O stejném doutníku už psal recenzi Zdeněk.

Jeden komentář k Romeo y Julieta Mille Fleurs

 • Jaroslav napsal:

  Nepovažuji se za odborníka a říkám , že každý má své gusto . Já jen kubánské doutníky a ještě upřednostňuji strojově balené s přebalem. Osobně dávám přednost značce Partagas i když Romeo y Julieta No. 1 už kouřím ,asi padesát let. No a abych nezapomněl, Ten pravý nešlechtěný a kouřený na plantážích , je značka JOSE L. PIEDRA – NACIONÁLES, 134/17 a nebo CAZADORES od stejné firmy. 153/17

  K hodnocení Romeo y Julieta No. 1 , vzhledem k hodnocení které již bylo napsáno nelze nic dodat .
  Snad jen , ze zkušenosti. Při otevření doutníku , seřízněte jen čtyři milimetry víčka. Kubánci to ukusují a plivají na zem, to bych ale nezkoušel. Počáteční tah se zlepší.

  Pokud není doutník zapálený , tah nezkouším . Po zapálení je třeba doutník pomalu otáčet , aby se zapálil rovnoměrně . Pokud rovnoměrně nehoří , může se stát, tak lehce nasliňte prst a stranu která hoří rychleji navlhčením přibrzděte.

  Popisovaný doutník se mě zdá zpočátku lehce pálivý a lehce nahořklý. Kubánci mě naučili co s tím . Otevřený doutník lehce ponoříte do kávy a podržíte cca 30 – 40 vteřin. Má to několik účelů.
  Zbavíte se pálivosti , kouř se zvlhčí a rozvine se chuť kávy. Potlačí se sice květinová vůně , ale dle mého názoru se chuť stabilizuje po celou dobu kouření . Také klidně můžete konec stisknout zuby , aniž by jste konec doutníku rozdrtil. Věřte , že dokouříte doutník až do konce a nepříjemná chuť se neobjeví . Jinak popis konstrukce je velmi dobrý.
  Já kouřím doutníky 140/16 . Ještě poznámku. Tahat v delších intervalech , jinak doutník odporně zhořkne.

  Doutník je na kouř příjemný , udrží bez problémů popel v délce 3,5cm. Doporučuji pro začátečníky . Pokud začínáte , kupujte si jednotlivé kusy od jiných značek . Najděte se .Co člověk , jiné gusto. K doutníku jedině kávu a nebo dobou skleničku pravého kubánského rumu. Také je vhodný Francouzský koňak.

Napsat komentář