Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Partagas Mille Fleurs

Partagas Mille Fleurs

Po recenzích různých limitovaných/regionálních edicí jsem se záměrně vrátil k úplně obyčejnému doutníku z Kuby, který je levný a také v ČR dostupný. Předpokládám, že když např. kuřák uvažuje o kubánském doutníku na tzv. každodenní kouření, nechce hned vyprázdnit svou peněženku.

Měl jsem docela dost času tak jsem v krátkém sledu mohl vyzkoušet a porovnat hned několik kusů Partagas Mille Fleurs  a konkurenční Romeo y Julieta Mille Fleurs. Mají podobný název i formát – petit corona (Mareva) a jak již zmínil jsou finančně dostupnější, než např. velmi oblíbený Montecristo No. 4.

Který z nich si vybrat?

Nemá cenu rozvádět, že obsah kubánského doutníku Partagas Mille Fleurs pochází výhradně z Kuby a přijde mi, že si na nic nehraje. Nižší cena je znát už na pohled. Ve srovnání několika kusů jsou patrné rozdíly v povrchové úpravě i několik drobných kazů krycího listu. Ten má čokoládovou barvu s viditelným žilkováním. Povrch doutníku je mírně hrbolatý vinou vázacího listu a celkově má trošku rustikální vzhled. Ale to není nic, nad čím bych ohrnoval nos. Je také třeba také uvést, že poddíl na přípravě tohoto doutníku má strojová výroba.

12,9 cm dlouhý doutník s prstýnkem vel. 42 lehce upravíte jakýmkoliv ořezávačem a jeho tah je naprosto bez problémový. Při jeho zkoušce je cítit jemně kořeněnou a zemitou tabákovou vůni. Zapálení doutníku je rovněž snadné.

Hned od začátku jsem v ústech cítil  klasickou chuť kubánského tabáku s mírnou zemitostí. Dobře vyvážená kombinace chutí je ještě zajímavější v závěru první třetiny, když je doplněná příchutí kávy. Druhá třetina zas nabídne vedle mírně nahořklé chuti příchuť kůže. Základní chuť je v závěrečné třetině doplněna nasládlou příchutí cedru. Celkově se jedná o chuťově plnější a rozmanitostí jednodušší doutník a tak nemůžete čekat podobný zážitek jako např. u skvělého Partagas Serie P No. Na druhou stranu je chuťový profil velmi příjemný. Doře se k němu hodí káva nebo také pivo.

Dobrý tah, krémový kouř, spíše průměrné držení popele i celkem rovnoměrné hoření to všechno jsou vlastnosti, které také charakterizují tento doutník. Tedy pokud si dobře vyberete. Tím chci říci, že při nákupu věnujte tomuto doutníku zvýšenou pozornost při kontrole. Pro kouření počítejte cca s 50 min. Začátečníkům tento doutník nedoporučuji, pro jeho sílu i chuťovou plnost.

Když jsem v úvodu řekl, že mi šlo o to porovnat který z těch dvou je lepší, tak mohu v závěru říci že právě ten od Partagasu. Nic na věci nemění ani fakt, že značku Partagas mám celkem v oblibě. Partagas Mille Fleurs v pohodě seženete za 130Kč zabalené po 25ks nebo 10ks v cedrových krabicích.

Jeden komentář k Partagas Mille Fleurs

  • Jaroslav napsal:

    Partagas je také značka, kterou mám v oblibě . Vyzkoušel jsem různé typy včetně doutníků Partagas – 3 serie , typ robusto 156/21 ale zase jsem se vrátil k Mille Fleurs. Typ Petit Corona mi víc vyhovuje. Tzv. rustikální vzhled k doutníkům patří. Já to sice neumím tak zakulaceně hodnotit , ale je to dobré pokouření. Ostatně Partagas a Romeo Y Julieta ,jsou nejznámější kubánské doutníky.

Napsat komentář