Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Partagas Serie P No. 2

Doutníky Partagas Serie P No. 2

Další kubánskou legendou je Partagas Serie P No. 2, jeden z nejlepších doutníků této značky a právě proto také hojně vyhledávaný a žádaný kuřáky. Z tohoto pohledu je to stejná klasika jako Montecristo No. 2. Tenhle konkrétně měl mnoho času (déle jak 4 roky) na to, aby dozrál a jistě pochopíte, že to nebylo čekání zrovna lehké.

Konstrukčně je doutník vyvedený opravdu mistrně. Sice je krycí list poněkud hrubší, ale jinak je doutník dokonale tvarově vyveden a to včetně jeho konzistentní náplně. Nikde nejsou žádná měkká místa nebo nerovnosti, ani není příliš utažený či měkký. Prostě je tak akorát. Jako u všech kubánských doutníků jsou všechny použité tabákové listy původem z Kuby (Vuelta Abajo). Podle mě je tenhle doutník, co se týče kvality zpracování, ještě o jednu příčku výše, než-li např. na našem trhu hodně prodávaný Partagas Serie D No. 4. Úroveň zpracování je stejně dobrá jako u dalších doutníků Habanos Seleccion Piramides. Díky délce „odpočívání“ doutníku je aroma vyzrálého tabáku a cedru mnohem jemnější.

Oříznutí 15,6 cm dlouhého doutníku s prstýnkem vel. 52 je naprosto snadné a zapálení rovněž. A po jeho zapálení mě ohromilo množství a hutnost krémového kouře s tabákovou mírně nahořklou chutí. Paletu těchto chutí v první třetině doplňuje také dřevitá příchuť cedru, kterou, v druhé třetině doplňuje velice příjemná ořechová příchuť. Pro závěrečnou třetinu je charakteristická mírná zemitost s příchutí kávy a  stoupající sladkostí. Narozdíl od levnějších doutníků této značky, je Partagas Serie P No. 2 perfektně chuťově vyvážen. Celkový dojem nekazí ani známka po nějaké chuťové agresivitě.

Středně silný doutník s kónickým tvarem, který mnoho příznivců považuje za největšího konkurenta, již výše zmíněného Montecristo No. 2, má i obdobné kvality v oblasti hoření a tahu. Alespoň já jsem se nesetkal s jediným problém a po celou dobu cca 90min. jsem nemusel provádět žádnou korekci celkem rovnoměrného hoření. Doutník se ani nepřehříval a to ani v samotném závěru. O jeho kvalitách svědčí i hodnocení a obliba (především u zkušenějších) kuřáků, mj. se může pochlubit 4. místem v žebříčku 25 nejlepších doutníku roku 2011 časopisu Cigar Aficionado. Mě osobně udělal velkou radost, stejně jako např. Partagas  D séries No. 3 Limited Edition 2006.

Doutníky Partagas Serie P No. 2 jsou v ČR velice dobře k sehnání a to jak ve zmíněmém sběratelském balení  Habanos Seleccion Piramides anebo v cedrových krabicích po 10ks s cenou kolem 300Kč anebo v papírových krabičkách po 3ks v černých aluminiových tubách s cenou o cca 30kč vyšší. Přestože se nejedná o doutník za stovku, domnívám se, že vynaložených peněz litovat nebudete.

Napsat komentář