Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Romeo y Julieta Mille Fleurs

Kubánské doutníky Romeo y Julieta Mille Fleurs

Po několika recenzích převážně inovativních nebo nedostupných značek se vracíme ke klasice. V dnešní recenzi se budu věnovat velmi dobře dostupnému kubánskému doutníku Romeo y Julieta Mille Fleurs. Doutníky jsou pod tímto výrobním názvem vyráběny už od šedesátých let. Zajímavostí je, že výroba byla původně prováděna strojově s ručním dobalováním krycích listů. Typ výroby byl změněn v roce 2002, kdy se přešlo na zcela ruční výrobu. Což značí i nápisy na krabicích „TOTALMENTE A MANO“ (v překladu plně ruční). Původ všech tří složek tabáku je Kuba, bohužel se mi nepodařilo dohledat konkrétní region/oblast. Vzhledem ke značce doutníků Romeo y Julieta bych očekával Vuelta Abajo.

Doutník je velikosti petit corona, rozměru 42 x 129(prstýnek x délka v milimetrech), tovární označení rozměru doutníku je Mareva. Před napsáním recenze jsem vykouřil přibližně 4ks těchto doutníků a bohužel musím konstatovat, že u některých jsem narazil na velmi těžký tah. To se v tomto případě naštěstí nekonalo a tak jsem se mohl soustředit na požitek z doutníku. Pokud narazíte na kus, který by špatně táhl, může se v některých případech jednat o „zátku“ uvnitř doutníku. V tomto případě pomůže doutník lehce promnout.

Doutníky Mille Fleurs nejsou tabákem nijak významně napěchovány a tak oříznutí i zapálení probíhá poměrně snadno. Aroma je cedrové s lehkými náznaky květin, první chutě v ústech působí tóny kůže. Kouře je již dle očekávání méně a není ani příliš hustý, tah v tomto případě v pořádku. Hoření také nedělalo problémy, přestože některé z předchozích kusů měly lehkou tendenci prohořívat k jedné straně. Popel by mohl být po obvodu kompaktnější. Co se týče kompaktnosti popela na délku, tak z počátku se se jednalo cca o dva a půl cm, následně odpadával rychleji, což se dalo k menšímu průměru čekat. Chutě se postupně vyvíjí  do lehké dřevnatosti s mírnou pikantností, ale stále zde převládá kůže. Doba hoření odpovídala času lehce přesahující hodinu.

Cena doutníku se pohybuje na českém trhu okolo 100 Kč, která je odpovídající, pokud narazíte na kus s dobrým tahem. V případě, že patříte mezi kuřáky shortfillerů nebo levnějších longfiller doutníků, může jít o variantu, jak si dopřát kubánský doutník a zajímavé zpestření ve stále dostupné relaci. Pokud vám však nevadí, že si za kvalitu připlatíte, zcela jistě bych od této značky zvolil Short/Wide Churchill, který nabízí poměrně bohatší chutě.

Zdroje některých zajímavých informací: Cuban Cigar Website

Napsat komentář