Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Romeo y Julieta Wide Churchill

Romeo y Julieta Wide Churchill

Doutníky Wide Churchill jsou produktem jedné z nejstarších kubánských značek, Romeo y Julieta, kterou jistě není nutné představovat. O to více pozornosti věnuji netradičnímu rozměru doutníku. Rozměr Churchill, pojmenovaný podle milovníka doutníků – sira Winstona Churchilla (v podání RyJ prstýnek 47 x 178mm), se u tradiční kubánské značky dočkal již druhé inovace. Po tvaru Short Churchill (prstýnek 50 x 124mm)  z roku 2006 se společnost odhodlala i k výrobě „Wide“, tedy také kratšího doutníku, který je o něco širší (prstýnek 55 x 130mm). Rozměrově trochu širší robusto je vydávané pod továrním označením Montesco. První zmínky o tomto tvaru proběhli již v roce 2010, k dispozici se v ČR dostal na přelomu roku 2011 a 2012.  Dostupné balení jsou po 25, 10 a 3 kusech a to včetně doutníků v tubách, což byl můj případ. Nyní už k samotným vlastnostem doutníku při kouření.

Díky uzavření v tubě, daleko více vyniká vůně, která je typická pro značku Romeo y Julieta, pronikavé je především aroma cedru s tóny ořechů. Vzhledem i konstrukcí  jde o velice zajímavý doutník. Na povrchu krycího listu nejsou žádné žíly ani nerovnosti. Oříznutí probíhá poměrně snadno, řez se netřepí a i prvotní tah vypadá velice dobře. Vše nad očekávání. Tah je lehký a produkuje velké množství kouře. Po zapálení doutník lehce prohořívá k jedné straně, ale vše se samo srovnává bez nutnosti připalovat nebo opravovat.  Popel je tmavě šedý, místy s černými vrásky, odpadává přibližně po třech a půl centimetrech a ani po jeho odpadnutí se hoření nezhoršuje. Kompaktnost je dobrá nejen co se týče držení, ale i obvodu. Tah je po celou dobu vyrovnaný a nejsou s ním žádné potíže.

Během kouření vynikají především tóny cedru a ořechů, jeho chuť není nijak agresivní ani přehnaně výrazná i jeho sílu bych označil jako střední. Stejně tak cenově, cena doutníku je lehce pod 300kč, přestože by se někomu mohla zdát vyšší,  pro svou kvalitu si tuto cenu zaslouží. Velmi dobrý doutník, za přijatelnou cenu, který si rád zopakuji a zároveň uschovám několik dalších kusů pro archivaci. Těšit se budu i na případné porovnání s dalším doutníkem Romeo y Julieta z inovované řady rozměru Churchill – Petit (prstýnek 50 x 110mm), který byl představen v průběhu letošního roku.

2 komentářů k Romeo y Julieta Wide Churchill

Napsat komentář