Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Ashton Cabinet No. 3

Ashton Cabinet No. 3

Ashton Cabinet No. 3 je  doutník s  netradičním  tvarem a světlým krycím listem původem s Dominikánské republiky. Jeho výborné zpracování odpovídá parametrům, na které jsou kuřáci doutníků této značky zvyklí.

Celá série doutníků označovaná jako Cabinet podle výrobce obsahuje náplň tabákových listů z Dominikánské republiky, které zrají ne méně než 4 roky. Zároveň  je u těchto doutníků používaný světlý krycí list, známý jako konektikatský stín, který zrál nejméně 1 rok.

Stavba 152 mm dlouhého doutníku  je příkladná, konzistentní s hladkým povrchem bez znatelných nerovností. Na dotek je krycí list hedvábně jemný a vázací list doutníku ani zdaleka nepůsobí tak pevně jako např. Arturo Fuente Hemingway Best Seller, který je obdobně skvěle konstrukčně vyveden.

Vhledem k zkušenosti s ostatními figurady (např. Cuaba Generosos) musím jednoznačně „zatleskat“ bezproblémovému a nekomplikovanému tahu. Co víc, okamžitě, po velmi krátkém zapálení zúžené paty, začne pata doutníku sama o sobě doutnat bez jakéhokoliv potáhnutí.

První tahy doutníku přináší jemnou tabákovou chuť s dřevitými tóny cedru. V průběhu hoření se k této základní tabákové chuti přidávají i tóny kávy. Výborné je (jako i u ostatních doutníků Ashton) vybalancování chutí, jejichž intenzita je spíše decentní než-li agresivní.

Doutníkem produkovaný kouř je po celou dobu cca 60ti min. bohatý a velmi krémový. Rovněž produkovaný popel má krásně světle šedivou barvu a jeho držení jen potvrzuje výborné konstrukční provedení doutníku.

Přestože mi osobně více chutnal Ashton VSG Elipse, věřím, že i Cabinet No.3 potěší mnoho kuřáků doutníků s odlišnou preferencí chutí. Navíc bych se tento středně silný  doutník nezdráhal doporučit i těm, kteří s doutníky začínají. Trošku problematická je dostupnost doutníku v prodejní síti ČR.

Napsat komentář