Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cuaba Generosos

Cuaba Generosos

První co vás na tomto 132mm dlouhém kubánském doutníku zaujme je bezesporu jeho tvar. Právě tvar doutníku je asi příčinou toho že působí takovým starosvětským dojmem.

Podle dostupných informací byly doutníky porevoluční značky Cuaba jako první uvedeny na trh ve Velké Británii a následně se ocitly v hledáčku sběratelů doutníků a milovníků tzv. „old school“. V ČR nepříliš známá značka se specializuje právě na figurada a podle vyjádření Habanos s.a. jde o značku s menším poddílem na trhu.

K výrobě použité tabákové listy pochází výhradně z regionu Vuelta Abajo. Povrch doutníku je hladký a barva krycího listu natural je světle hnědá. Pokud se doutníku dotknete, zjistíte, že jeho konstrukce je velmi pevná. Resp. se vám může zdát, že je doutník málo zavlhčený – na dotyk příliš tvrdý, stejně jak tomu bylo u malého figurada Arturo Fuente Hemingway Bestseller.

 Po zapálení doutníku jsem byl prvních pět minut trochu zklamaný jeho velmi problematickým tahem. Trpělivost kuřáka je však po uvedených pěti minutách korunována zcela klidným a již standardním průběhem pomalého a rovnoměrného hoření doutníku. V krémovém kouři lze rozpoznat zprvu jemné chuťové tóny medu, dále výraznější tóny cedrového dřeva a v závěru velmi pikantní chuť zeleného pepře. Intenzita chutí v průběhu cca 50min. kouření postupně sílí a tělo doutníku lze označit navzdory jeho velikosti za střední spíše silnější. Z tohoto důvodu bych doutník nedoporučil úplným začátečníkům.

 Cuaba Generosos je v ČR snadno dostupný za cenu cca 190Kč a prodává se v balení po 25 nebo 5ks.

Napsat komentář