Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

MUWAT Bait Fish

Herrera Esteli Toro Especial

Doutníky řady MUWAT  jsou vyráběny v Nikaraguy společností Drew Estate. Občas jsou známé jako UZI, podle starších prstýnků s nápisem My Uzi Weights a Ton, z kterého je odvozen i tento název. Vzhledem k tomu, že tato společnost poslední dobou zásobuje i český trh, jste si mohli již před časem přečíst recenzi na MUWAT Toro ze stejné edice nebo Toro z řady KFC. Bait fish (návnada pro ryby) jak název napovídá je formátem menším.

Výrobce: Drew Estate
Původ: Nikaragua (Továrna Joya)
Krycí listy: Mexický San Andreas
Vázací listy: Brazílie, Nikaragua
Plnící listy: Connecticut Shade
Rozměr: 102mm x 44 (Petit Corona)

Doutník je balen v celofánové folii, jak je u doutníků od Drew Estate, ale i dalších novodobějších značek, zvykem. Zpracování krycího listu je velice dobré, tmavý odstín maduro a konstrukce bez povrchových vad. Oříznutí i zapálení zcela bez problémů. Podobně jako nedávno recenzovaný Cipriano Robusto Elegande, jsem si i tento doutník zapálil ke zpříjemnění pracovního dne v dílně.

Prvním příjemným překvapením je větší produkce kouře. Chuti doutníku v první chvíli dominuje káva, v průběhu kouření nehořkne, ale spíše se přidává sladkost a čokoláda. Sladkost v druhé třetině střídá zemitost, ale stále dominuje plná chuť kávy. Ve třetí třetině se naopak přidává i pikantnost a náznak kořenitosti. Hoření tohoto doutníku bylo celkově velice příjemným překvapením, popel byl kompaktní a držel se velice dobře. Po celou dobu nebylo nutné připalovat ani provádět korekci hoření, stejně tak i tah byl velmi dobrý.

Přestože se jedná o kratší formát petit corony, nabídne vám tento doutník velice zajímavý zážitek a to za cenu do 150 Kč. V současné době již v ČR bohužel není tento rozměr v nabídce. Tento středně silný doutník je vhodný pro všechny kuřáky doutníků, kteří hledají plnější chutě a svým rozměrem se perfektně hodí například k odpolední kávě.

Jeden komentář k MUWAT Bait Fish

Napsat komentář