Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cu Avana Punisher(Kat) Shorty Edition

Cena: 4 dolary
Dostupnost v ČR: NE
Čas v humidoru: 102 dní
Rozměr: 4,5×60 (114×23.8mm)
Krycí list: Ligero maduro- Nikaragua
Vázací list: High Primming – Nikaragua
Náplň: Ligero – Nikaragua

Vůně
Pata: Tabák a koření
Tělo: Pěkné stájové aroma

Konstrukce
Pevná a bez vad. Švy těsné a viditelné. Pěkně ubalené

Vzhled
Tmavě hnědý krycí list s olejovými odlesky, spoustou malých žilek a dvěma většími.

Tah před zapálením
Volnější – slabý odpor
Dvakrát jsem potáhl a špičku jazyka a rty mám v jednom ohni od chilli.

Chuť ihned po zapálení
Zprvu jemná, velmi olejová, vyzrálý tabák a pak úder koření, pepře a chilli papriček – velmi štiplavé. Chutě na slabším středu ale štiplavost jede naplno. Doufám, že to poleví jinak mi shoří rty.

1/3 doutníku
10 min – přidává se kakao. Rty mám v jednom ohni, ale v ústech přetrvává jen olejovitost a tabák. Dozvuk tak dlouhý není, ale rty a špička jazyka pálí jak čert. Základní chutě jsou máslově jemné a dobře vyvážené.
O pár minut později se objevuje klasická maduro sladkost. Zatím velmi zajímavé
20min – kakao se míchá s hořkou čokoládou. Chilli už není tak agresivní. Dozvuk delší. Jinak beze změny. Hoření je zatím naprosto v pořádku a chutě se ustálily na solidním středu.
Po pár minutách se přidává trochu zemitosti

2/3 doutníku
30 min – zemitost přešla do krémové kávy. Na tak velký průměr celkem dost změny což je ale velmi příjemné. Tabáková chuť je téměř pryč. Když přičichnu k dýmu z doutníku ucítím kávu a pak štiplavý úder. Rty už jen tak jemně brní a já se můžu naplno soustředit na chutě.
Po dalších pár minutách se přidává v dozvuku dřevo
45 min – jsem v polovině a káva vystupujedo popředí následována trochou sladkosti, kakaa a hořké čokolády v dřevitém, jemně tabákovém a dlouhém dozvuku s trochou koření

3/3 doutníku
60 min – od posledně beze změny. Hoření je stále velmidobré
75min – káva je opět o něco výraznější a v dozvuku je více koření. Kouř zteplal takže končím. Mimojiné potěšila i konstrukce kdy jsem nebyl nucen korigovat hoření.

Závěr a zhodnocení
Velmi zajímavý a chutný doutník. Podle dříve přečtených recenzí jsem měl fakt strach, že mi shoří huba, což se taky prvních 15 minut dělo. Pak se to ale změnilo ve velmi dobrou záležitost a intenzita chilli papriček se postupem času vytrácela. Bez drsnosti a síly s velmi dobrými chutěmi. Tohel ych si rád někdy zopakoval. Tohle byla Cu Avana Punisher Shorty Edition.

Napsat komentář