Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Alec Bradley Black Market Filthy Hooligan

AB Black Market Filthy Hooligan

Po dlouhé době jsem se dostal konečně opět k honduraské značce Alec Bradley, tentokrát se jednalo o speciální edici blendu Black Market. Edice Filthy Hooligan je na trhu už od roku 2013 a i přesto, že i na českém trhu je poměrně dlouho, dostal jsem se k její recenzi až nyní. Tato edice byla vydána speciálně pro den sv. Patrika a tomu i odpovídá zeleno hnědý krycí list typu barber pole.

Formát: Toro
Rozměr: 133 mm x prstýnek vel. 52
Původ: Honduras
Krycí listy: Nicaragujská Candela
Vázací listy: Honduras a Nikaragua
Plnící listy: Honduras a Panama
Cena: 179 Kč

Konstrukce po celé délce doutníku působí velmi uhlazeně, krycí list je opravdu zajímavý. I přes aklimatizaci doutníku po převozu působí pata  tohoto tora trochu křehčím dojmem a ještě před zapálením se při manipulaci lehce poškozuje. Doufám, že se tato chyba neprojeví při kouření, což se následně i potvrdilo a úvodní rozhoření tento defekt potlačilo.

Doutník na mne v úvodu působí velmi dřevnatě, s lehkým dozvukem sena a travnatosti. Tah i hoření je velmi dobré. V prostřední části doutníku převládají chutě z úvodu a občas jsou doplněny i o pepř. V závěru je dřevnatost nahrazena zemitostí, ale ostatní chutě jsou stále stejné. I přesto, že tento popis může doutníku připisovat monotónost, po celou dobu kouření mne opravdu bavil.

Jedná se o doutník, který svou cenou a zajímavým vzhledem určitě v obchodě zaujme. Pokud budete mít zájem vyzkoušet designově zajímavý doutník s krycím listem Barber Pole, určitě doporučuji vyzkoušet právě Alec Bradley BM Filthy Hooligan, který svou kvalitou předčí v některých trafikách protlačované Paso Doble.

Napsat komentář