Charutos


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Rocky Patel Vintage 1992 Juniors

Rocky Patel Vintage 1992 Juniors

Plechová krabička těchto malých doutníčků výrobce Rockyho Patela byla pro mě natolik vizuálně atraktivní, že jsem jí prostě musel koupit a vyzkoušet.

Kvalita zpracování honduraských doutníčků je na první pohled příkladná. Nenajdete na jeho povrchu žádné nerovnosti, měkká nebo naopak tvrdá místa. Jak rovnoměrně rozdělená náplň, tak pevné sotva viditelné švy vypovídají o tradičně dobrém zpracování.

Krycí list barvy mléčné čokolády pochází z Ekvádoru (Sumatra) a výrobce uvádí, Isto é o 10 anos de idade. Obdobně tvrdí, že náplň (směs) pocházející z Dominikánské republiky a Nikaragui je 8 let stará. Vázací list rovněž pochází z Nikargui.

Jak správně tušíte, oříznutí i zapálení doutníčku je s ohledem na jeho rozměry velmi snadné. Hned po zapálení jsem v tabákové chuti ucítil hořkost, která je charakteristická pro celý doutník. V první třetině je ještě doplněná celkem příjemnou nasládlostí. Druhá třetina je chuťově spíše jednotvárná. Kromě toho, že jsem ucítil příchuť blízkou pečenému chlebu jde stále o již zmíněnou nahořklost doplňovanou dále také příchutí ořechů a to i v třetině poslední. Celkově mi přišel tento středně silný doutníček tak trošku chuťově nevýrazný.

Sice short panatela s prstýnkem ve. 38 a délkou 10,2 cm na svoji velikost nabízí odpovídající množství dýmu, celkem rovnoměrné hoření i bezvadný tah. Mě však chuťově nezaujala a to mám doutníkovou produkci Rocky Patel celkem v oblibě. Pravdou však je, že u této značky mi častokrát chutnají doutníky, které mají méně hodnotné přívlastky. Pokud se pro něj přesto rozhodnete, počítejte s pauzou alespoň 20 min.

Doutníčky lze v ČR koupit po 5ks v krabičce za cenu caa 370Kč.

Deixar uma resposta