Charutos


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Quintero Favoritos

Quintero Favoritos

U nás, zejména díky příznivé ceně, populární kubánská značka Quintero nabízí hned několik doutníků různých velikostí i tvarů (nejběžněji Brevas, Nacionalas, Panetelas). Je třeba říci, že za nevelký peníz získáváte velice slušný a dobře dostupný kubánský doutník. Když jsme si cca před rokem se Zdeňkem v jedné běžné španělské maloobchodní prodejně  s tabákem všimli Favoritos, dlouho jsme neváhali a pár jich koupili.

Kubánský doutník si zachovává svůj (pro značku tak trošku typický) rustikální vzhled s velmi pěkným tmavě hnědým olejnatým krycím listem, na kterém je jen několik více výraznějších žilek. Na pohled i dotek doutníku vůbec nic nechybí – náplň je rovnoměrná bez měkkým míst. Jako u ostatních kubánských doutníků, všechen použitý tabák pochází pouze z Kuby. -, že jde o shortfiller (zpracování “Tripa Corta”) nijak nesnižuje jeho atraktivitu.

Oříznutí 11,5cm dlouhého short robusta s prstýnkem ve. 50 je snadné stejně jako jeho zapálení. Příjemné aroma doutníku nejblížeji připomíná mléčnou čokoládu. Bezprostředně po zapálení je asi nejvýraznější příchuť nasládlých ořechů. V druhé třetině je však výraznější spíše dřevitá příchuť, která pozbývá sladkosti. Dřevitá příchuť je domintní i v závěrečné třetině, navíc však s pikantními tóny pepře. Chuťová intenzita má vzestupnou tendenci od jemnějšího počátku po střední intenzitu v závěru. Celkově se dá říci, že chuťově je zajímavější než-li Brevas či Nacionalas.

Tah i hoření doutníku je bezproblémové. I produkce kouře je po celou dobu 40ti min. opravdu slušná. Jedná  se však spíše o silnější doutník a to hlavně v závěru. Aproto si myslím, že není ideální volbou pro začínající kuřáky. Mě osobně nejvíce chutnala jeho první dvě třetiny s tím, že černý čaj, který jsem k němu popíjel bych vyměnil za espresso. Rozhodně jej rád vyzkouším znovu.

Poměr  výkon cena je rozhodně motivující. Protože si malé robusto můžete pořídit (bohužel zatím asi jen v zahraničí) za cenu mezi 3-4€. Celkem dobře dostupné je i na zahračničních internetových obchodech. Prodává se v baleních po 5 a 25ks.

Deixar uma resposta