Charutos


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Quesada Short Robusto

Quesada

Přestože se doutníky Quesada v ČR běžně neprodávají, měli jsme tu čest se s touto značkou seznámit díky sampleru z akce, kde byly prezentovány dominikánské rumy, doutníky a kultura. Značka Quesada pochází z República Dominicana a stojí například i za značkou Casa Magna nebo nekubánskou verzí doutníků Fonseca.

O tamanho da: Robusto curto
Dimensão: 102 mm, anel 50
Folhas de: Ekvádorská Arapiraca
Folhas de vinculação: República Dominicana
Plnící listy: República Dominicana, Nicarágua
Preço: aprox. 150 CZK

Eu tenho que admitir, že přestože znám některé značky z portfolia tohoto výrobce, s doutníky Quesada jsem se setkal osobně poprvé. Doutník na první pohled působí uhlazeně, zpracování krycího listu je precizní není co vytknout a to ani po oříznutí. K zapálení použiji zapalovač s tryskou a vše jde bez problémů.

Tah doutníku po zapálení je zcela bezproblémový a produkce dýmu velmi dobrá. První kontakt v ústech působí lehce kořenitou chutí s tóny kůže a sladkosti. V druhé třetině chuť kůže postupně začíná převládat a doplňuje ji i chuť kávy, prvotní kořenitost už téměř nevnímám.S těmito tóny se dostává doutník i k závěru.

I přestože se jednalo o první doutník od značky Quesada, que já provei., byl jsem velice potěšen. Pokud jej v některé tuzemské či zahraniční prodejně naleznu, jistě věnuji tomuto brandu více pozornosti. V cenovém rozmezí em torno de 150 CZK se jedná o velmi zajímavý kousek, který mohu vřele doporučit.

Deixar uma resposta