Charutos


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Liga Privada Flying Pig Feral

Liga Privada FERAL

Doutníky od společnosti Drew Estate se mi poprvé dostali do ruky už před několika lety. V té době jsem vůbec nečekal, že bude na českém doutníkovém trhu v dohledné době tak komfortní výběr, že si budu moci koupit doutníky od Ligy Privady i u nás. O to více překvapen (a samozřejmě mile) jsem byl, když sem měl možnost zakoupení FERAL-u ze série Flying Pig, který je nedostatkový i v USA.

O formato do: Double Figurado
Dimensão: 137 x prstýnek vel. 60
A origem do: Nicarágua
Folhas de: Connecticut Broadleaf Viso
Folhas de vinculação: Nicaraguan Blend
Plnící listy: Brazilian Mata Fina
Preço: 399 CZK

Před touto recenzí jsem delší dobu kouřil menší formáty případně slabší doutníky, samotné přípravy jsem se tedy snažil nepodcenit a zapálil jsem si až po sytém burgru. Oříznuznutí i tah před zapálením probíhá zcela bez problému. Až s podivem u tohoto formátu musím konstatovat, že tah byl téměř ideální. Stejně tak zapálení žhavícím zapalovačem mi nečiní žádné problémy.

Zatímco první kontakt v ústech působí lehce pikantně, má doutník před zapálením čokoládové, kávové a lehce kožnaté aroma. V podobném duchu se nese i první třetina, kde i chuťově převládají výše zmíněné ingradience a lehká pikantnost. Pikantnost se v druhé třetině pomalu vytrácí, nahrazuje ji sladkost. Po celou dobu je zatím naprosto famózní produkce dýmu, která mne těší natolik, že mne nerozhodí ani lehce nevyrovnané hoření po obvodu doutníku. I popel je velice kompaktní. V závěru doutníku se vše nese v podobném trendu, je zde znát síla doutníku a jsem rád, že jsem přípravy nepodcenil. Nejdominantněji zde působí kůže, kterou v závěru lehce doplňují tóny cedru.

Při závěrečném hodnocení, kde často zohlednňuji cenu, tomu tak nyní činit nebudu. Nebo spíše naopak. I přes vyšší cenu, která dosahuje sváteční hranice, mne vůbec utracené peníze nemrzely. Tento doutník od Liga Privada mne oslovil natolik, že si jej rád dopřeji znovu a to bez rozmýšlení, zda se dá v této cenové hladině koupit lépe.

Deixar uma resposta