Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Prodejna a doutníkový klub Dunhill, Londýn

Na konci minulého roku nás naše cesty zavedly i do Londýna. Města s bohatou historií a plného ruchu, kde není nouze o tradiční anglické puby (se zákazem kouření 🙂 ), památky a ani pro nás velice důležité doutníkové obchody a kluby. Po návštěvě prvního doutníkového obchodu JJ Fox Cigar Merachant, kde jsme si radost udělali výročními doutníky Hoyo de Monterrey, jsme zavítali i na konec ulice 9 St. James resp. její křížení s Pall Mall, kde byl dounítkový obchod věnovaný značce Alfred Dunhill.

Ten se nám přes internet původně nedařilo dohledat (na původním sídle je už jen obchod s módou stejnojmenné značky). Návštěvu klasické anglické značky doutníků vyráběných na Kubě a Dominikánské republice jsme z pochopitelných důvodů nemohli vynechat.

Stejně tak jako v předchozím obchodě byla obsluha velice příjemná a oproti většině pražských „trafik“ byla kvalita personálu o několik úrovní výše. Nakonec jsme si vybrali doutníky Dunhill Signed Range Robusto, s kterými jsme měli velice dobrou zkušenost. Cena byla skoro stejně příjemná jako obsluha. Problém nebyl ani při zájmu o zapálení si doutníku v salónku, který je ve vedlejší místnosti obchodu. Třetí místností je walk-in humidor. Za zmínku stojí, že celý objekt je zaměřen pouze na doutníky značky Dunhill (výjimkou byla krabice Oliva Serie V ve výloze). V průběhu kouření doutníku jsme si všimli, že je možnost i drobného občerstvení v podobě kávy, vody popř. destilátu.

Recenzi na námi zmiňovaný doutník si můžete přečíst zde – Dunhill Signed Range Robusto

Salónek byl velice vkusně zařízen a nabízel opravdový klid na vychutnání doutníku. Vybavení bylo designově sladěné a vedle pohodlných kožených křesel byly i prosklené stolky s doutníkovými popelníky, zápalkami a ořezávači. Kromě tohoto běžného vybavení byly v salónku i karty pro hodnocení doutníků, na které si lze zaznamenávat parametry vychutnávaného doutníku. Po dokouření jsme obsluhující dámu požádali o fotodokumentaci prodejny vč. salónku a ta nám opět velmi ochotně vyhověla.

Napsat komentář