Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

JJ Fox Cigar Merchant, Londýn

Navštívíte-li  Londýn nabízí se vám kromě pamětihodností  a významných míst i návštěva legendárních obchodů s doutníky a příslušenstvím. V těsné blízkosti Buckinghamského paláce, na 19 St James’s Street je obchod James J Fox s tradicí již od roku 1947. Není bez zajímavosti, že tento obchod má příslušné oddělení v obou nejznámějších obchodních domech Selfridges a Harrods. V prvně jmenovaném na Oxford Street jsem již měl tu čest se porozhlédnout.

Jakmile vejdete do obchodu dopadne na vás velmi příjemná a klidná atmosféra. A tím nemám namysli jen výborně esteticky sladěný interiér. Ale zejména velmi příjemnou, fundovanou a nápomocnou obsluhu, která vás přivítá, nabídne pomoc při výběru na základě vašich požadavků. Pro mě osobně je velmi příjemný i fakt, že gentleman v obleku, který nás přivítal sám v ruce držel zapálený doutník.

Součástí obchodu je walk-in humidor, v kterém se můžete volně pohybovat a v klidu vybírat.  Nikdo vás neruší. Sortiment tvoří jak doutníky kubánské, tak doutníky nekubánské produkce (tj. z Nikaraguii, Hondurasu a Dominikánské republiky). Po výběru doutníku – „Hoyo de Monterrey Edicion Limitada 2011 Short Hoyo Piramides.“ se nás prodávající zeptal zda chce doutník připravit pro kouření či nikoliv.

Skvělé je, že součástí sortimentu mimo běžné příslušenství jsou i publikace, tedy knihy i časopisy o doutnících. Nemohl jsem nevynechat koupi aktuálního magazínu Cigar Aficionado, který je jinak v kontinentální Evropě velmi těžko dostupný.

Celkový dojem z návštěvy prodejny JJ Fox je takový, že její návštěvu rozhodně při další cestě do Londýna nevynechám a doporučil bych jí (i díky poloze) každému, kdo se zajímá o doutníky.

Jeden komentář k JJ Fox Cigar Merchant, Londýn

  • Zdenek napsal:

    Zdravim, před týdnem jsem se vratil z Londýna a dnes náhodou čtu tento článek. I když jsem se několik dni pohyboval kolem Selfridges, tak jsem si bohužel JJ Fox nevšiml. Ale chtěl bych se podělit o zkušenost z Harrods, kde jsem navštívil humidor v nejnižším patře. Při návštěvě humidoru (walk-in) mě překavpila opravdu špatná kvalita vystavovaných doutníku napřiklad z Rocky Patel 1990 se úplně odlupoval krycí list(viditelně) ostatní měly různé praskliny cca kolem 2cm, či špičky doutniku byly nějak potrhany, opravdu šíléna kondice. Na výběr byly kubánské a dominikanské doutniky. Honduras atd chyběly. Byl jsem velmi překvapen, žádny doutník si nekoupil a po chvíli odešel. Škoda, že jsem nenarazil JJ Fox.

Napsat komentář