Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Harlen Cigars

V ulici 842 1st Street v Miami Beach se nachází malý obchod s doutníky Harlen Cigars, před kterým u stolečku sedí prodavač se svým kamarádem a povídají si u doutníku. Nejedná se o žádnou frekventovanou lokalitu spíše klidnější uličku. A popravdě, našli jsme tento obchod s doutníky zcela náhodou, když jsme jeli kolem. Přestože se nejedná o tak velkou prodejnu jako je např. Corona Cigar Company & Avo Lounge – Heathrow i zde je nabídka bohatá.

 Jakmile vstoupíme dovnitř, ochotně se nás prodavač ujme a seznamuje nás se sortimentem a odkud který doutník pochází (Nikaragua, Honduras, Dominikánská republika). Hovoří na mě pochopitelně s doutníkem v ústech a ptá se mě zda scháním něco konkrétního. Na jeho otázku mu odpovídám, že nikoliv, ale že mě zajímá nekubánská produkce neboť u nás (v České republice) jsou prodávané zejména kubánské doutníky (Habanos s.a.). To ho zaujme a tak mi vypráví o embargu, o původních majitelích, kteří z Kuby prchli právě do již zmíněných zemí, kde se dnes již také vyrábí špičkové doutníky. Přijde mi, že má radost, když vidí někoho zapáleného pro doutníky.

Kromě doutníků je v nabídce obchodu standartní příslušenství (popelníky, zapalovače, humidory, zvlhčovače). Na základě doporučení nadšeného  prodavače jsem si koupil dva doutníky Partagas Naturale původem z Dominikánské republiky v ceně za ks 7 USD.

Napsat komentář