Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Room 101 LTD Conjura Petit Corona

Room 101 LTD Conjura Petit Corona

Conjura je vůbec první limitovanou sérií značky Room 101 coby luxusní odnože velmi dobře známé značky Comacho. Značka je výsledkem partnerství a spolupráce mezi předním  Los Angeleským návrhářem klenotů Mattem Boothem a rodinou Eiroa. Elegantní petit corona s dvěma prstýnky černé a stříbrné barvy svojí délkou přibližně 10 cm a prstýnkem vel. 48 sice nepůsobí jako velikán, avšak to rozhodující se skrývá uvnitř.

Tento honduraský doutník vyráběný v Tabacos Rancho Jamastran tvoří dominikánsko – nikaragujská náplň, honduraský vázací list a krycí list rosado téhož původu označovaný jako Sevilla 101. A právě krycí list s jemným žilkováním působí opticky velmi zajímavě neboť jeho světle hnědou barvu doplňuje červený odstín. Zároveň doutník působí zajímavě i svojí nasládlou vůní cedru, čokolády a pikantního koření.

Na první pohled jde o dobře konstrukčně zpracovaný doutník s čtvercovým profilem (tzv. „box pressed“ úpravy), zakončený tzv. „trojitou čepičkou“ a navíc zjevně napěchovaný velkým množstvím tabákových listů. A to vždy potěší oko každého kuřáka doutníků. Povrch doutníku, jenž je hodnocený Cigar Aficionado 93 body (2010), je hladký bez kazů a zjevných nerovností.

To podstatné čeká kuřáka po jeho zapálení. S ohledem na omezenou velikost se jedná o velmi bohatou produkci krémového dýmu, který na začátku chutná zemitě po tabáku a cedru. Tato základní chuť cedru je následně, cca v první třetině, doplněna mírnou nasládlostí vanilky a chutí černého čaje. Jemná intenzita chutí se v závěru jen o něco málo zvýší.

Úctyhodné je velmi pomalé, cca 70 min. trvající a rovnoměrné hoření tohoto středně silného doutníku. Po celou dobu jsem se nesetkal s problémy s tahem anebo přehříváním. Popel má atraktivní světle šedivou barvu s viditelnými tmavě šedivými vrstevnicemi a dobře drží.

Doutníky balené po 20ks v cedrových krabicích mohu jedině doporučit. Díky vybalancované chuti si myslím, že může směle konkurovat doutníkům podobných rozměrů jako jsou např. Tatuaje Havana IV Angeles nebo i Cohiba Siglo II. Už teď tak trochu lituji, že jsem si koupil pouze 2 ks. V maloobchodní síti ČR jsem se s nimi zatím bohužel nesetkal, ale na druhou stranu lze předpokládat, že je bude možné sehnat ve značkové prodejně Davidoff neboť Comacho patří do Davidoff Group. Ta nejbližší je v německých Drážďanech.

Napsat komentář