Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cohiba Siglo II

Cohiba Siglo II

Cohiba Siglo II je 129 mm dlouhý a na našem trhu velmi dobře známý kubánský doutník, stejně jako ostatní zástupci této značky.

Je třeba poznamenat, že všechny doutníky  série „Línea 1492“, nebo-li Siglo jsou středně silné oproti silnějším zástupcům série „Línea Clásica“ věhlasné  značky. Samozřejmostí je použití výběrového tabáku z Vuelta Abajo i pro Cohibu tradiční tří-fázový proces fermentace tabáku.

Zajímavostí je, že právě tato unikátní třetí fáze kvašení je v procesu výroby aplikována za účelem  zásadního snížení poddílu dehtu, nikotinu a zbytkových čpavků obsažených v tabáku.

Vizuálně doutník odpovídá tradičně kvalitnímu konstrukčnímu zpracování, na které jsou kuřáci těchto doutníků zvyklí. Povrchová úprava je bezchybná a použitý krycí list je hladký a má skoro neznatelné žilkování.

Lehký odpor doutníku při jeho oříznutí je důsledkem množství v něm obsažených tabákových listů. Po jeho zapálení lze zprvu rozeznat nasládlé tóny medu, které se postupně rozvíjí v travnaté a dřevnaté chuťové tóny. Na rozdíl od většího Cohiba Siglo IV má tato petit corona bezproblémový tah, rovnoměrné hoření a na svou velikost opravdu velkou produkci dýmu (srovnatelnou např. s Tatuaje Havana IV Angeles).

Důsledkem výborné konstrukce doutníku je mj. také pevnost a s tím související držení světlounce šedivého popela, který jsem po dobu 60min. kouření odložil pouze dvakrát. Celkově doutník působí velmi ušlechtile, jemněji než např. velmi oblíbený Montecristo No.4 a mohu jej doporučit i začínajícím kuřákům.

V české maloobchodní síti je velmi dobře dostupný za cenu cca 330Kč v různých baleních (od cedrové lakované krabice, přes tuby až po papírové krabičky). Často jsou tyto doutníky také vidět v různých restauracích a barech.

Napsat komentář