Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Room 101 Daruma Sucio

Room 101 Daruma Sucio

Značka Room 101 spojená se jménem návrháře Matta Bootha už pro nás není (díky Room 101 LTD Conjura Petit Corona) zcela neznámá stejně jako pro všechny, kteří sledují novinky na trhu s doutníky. Ačkoliv o dostupnosti se bohužel u nás nedá zatím hovořit v zahraničí se v případě Daruma Edition nejedná  zrovna o novinku (na trh byla uvedena v roce 2012). Produkce této limitované série je omezena na 20 000 ks pro každý z produkovaných formátů (celkově 100 000) a vzniká v Hondurasu, přesněji v továrně Tabacos Rancho Jamastran.

Tento doutník je zajímavý zejména svým ojedinělým aroma snoubící vůni vyzrálého tabáku, mléčné čokolády, dubového dřeva a vůni připomínající hřiby. Popravdě s takovou unikátní kombinací jsem se ještě nikdy nestkal. A kromě netradičního image prstýnku, je to první co tento doutník odlišuje od ostatních. Nápis a symbolika prstýnku (přední, a jeho zadní část), který jej zdobí vychází z japonského talismanu štěstí.

Konstrukci rozměrově celkem velkého doutníku  formátu churchill s prstýnkem vel. 48 vůbec nic nechybí. Doutník má konzistentní rovnoměrně rozdělenou náplň původem z Hondurasu a Dominikánské republiky bez zjevných defektů. Krycí list, který pochází z ekvádoru je lesklý a má hnědou barvu odstínu mléčné čokolády. A krom jednoho prasknutí, jehož příčinou je mé neopatrné zacházení, je jeho povrch dokonale hladký. Vázací list doutníku pochází z Brazílie.

Jeho oříznutí je bezproblémové stejně jako zapálení. 17,8cm dlouhý doutník má hned od počátku perfektní tah s lehkým přirozeným odporem a tomu také odpovídá bezvadné hoření.

Pozoruhodná mírně nasládlá tabáková směs chutí v první třetině obsahuje tóny kůže, koření a hlavně cedru. Navíc se zde objevuje jemná a obtížně identifikovatelná ovocná příchuť blízká třešním. Ještě výraznější je dřevitá chuť cedru v druhé třetině navíc doplněná chutí dřevitou chutí dubu, mléčné čokolády a pepře. V závěrečné třetině je chuť pepře téměř nevýrazná, ale chuť čokolády a cedru je stále přítomná.

Jak jsem již zmínil doutník hoří po celou dobu – téměř 2 hod rovnoměrně, bezchybně, bez potřeby jakékoliv korekce. Produkce dýmu je rovněž parádní. Jenom bych chtěl upozornit, že vedle chuťově velmi plného doutníku se jedná také o doutník silnější. Aproto bych ho asi nedoporučoval začátečníkům. Já osobně lituji, že jsem si koupil pouze 1ks, který v humidoru dlouho nevydržel (odhaduji maximálně 2 měsíce). Pro mě osobně je nejzajímavější kombinace a vybalancování chutí, které tento doutník nabízí. V zahraničí lze doutník pořídit v baleních po 20 ks za cenu cca kolem 20USD.

Napsat komentář