Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Ramon Allones Specially Selected

Recenze doutníku Ramon Allones Specially Selected

Při nedávné možnosti nákupu doutníků značky Ramon Allones ve Velké Británii se mne ujala myšlenka na srovnání regionální edice Gran Bretana s běžnými sériemi. Pro porovnání jsem si vybral doutník Ramon Allones Specially Selected. Vzhledem k tomu, že jsem měl na konci srpna možnost nakoupit i exkluzivní sérii pro Nizozemí, dočkáte se tak v krátkém sledu tří recenzí na kubánské doutníky značky Ramon Allones. Bude se jednat o tyto tři kusy v pořadí:

– Ramon Allones Specially Selected
– Ramon Allones Exclusivo Gran Bretana (Regionální edice pro Velkou Británii) ve velikosti Petit Belicosso
– Ramon Allones Exclusivo Paises Bajos (Regionální edice pro Nizozemí) ve velikosti

Doutník Specially Selected velikosti robusto jsem si vybral i přesto, že jej na našem webu již recenzoval Pablo. K tomuto rozhodnutí mne vedla především cena, která se pohybuje lehce nad 200 Kč v závislosti na prodejci. Zatímco EGB se prodává podstatně dráže a to za 16 liber (v přepočtu tedy okolo 540 Kč). Musím uznat, že nákup tohoto doutníku několikrát zvažoval, zdali jej opravdu koupit, nebo se raději rozhodnout pro více kusů jiné značky běžných sérií. Naopak u Paises Bajos jsem u ceny lehce pod 9 Eur (250Kč) neváhal vůbec.

Nyní již zpátky k běžně dostupným Specially Selected.  Doutník je klasickým robustem s rozměry 124mm a prstýnkem č. 50. Před zapálením je vůně cedrová, chuť  při poválení na rtech rovňěž, s lehkými tóny pepře. Po oříznutí mne lehce znepokojuje tah, který je  těsnější. V průběhu kouření se chuťově ztotožňuji s přechozí recenzí, k počátečním chutím se postupně přidává zemitost, lehce kůže a v úplném závěru i káva. Jediné v čem je významnější rozdíl je špatné hoření a to i přesto, že byl doutník uložen v ideálních podmínkách a zapálen ihned po zakoupení.

Cena doutníku není nijak závratná, když vememe v úvahu, že jde o kubánskou produkci. I přesto, bych v této cenové relaci dal přednost např. Romeo y Julieta Short/Wide Churchill nebo robustu H.Upmann Royal Robusto, kterým svou kvalitou v této cenové relaci Ramon Alones Specially Selected nemůže konkurovat. Do porovnání s ostatními dvěma kusy regionálních stejnojmené značky tedy tento doutník nevstoupil ideálně i přes nižší pořizovací cenu.

Napsat komentář