Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

H. Upmann Royal Robusto

Doutníky H. Upmann Royal Robusto

Během uplynulého roku a několika návštěv La Casa del Habano jsem si velice oblíbil doutník, o kterém bude dnešní recenze. H. Upmann Royal Robusto je značně specifický právě tím, že by měl být dostupný pouze v síti La Casa. Po několika velice pozitivních zkouškách, jsme koupili doutníků celou krabici. Do prodeje bylo v roce 2011 uvedeno omezené množství pěti  tisíc krabic. I balení doutníků je tedy pojato vyjímečněji – v boxu jsou uloženy pouze v jedné řadě po deseti kusech.

Po rozbalení, je vše tak jak má být, jeden doutník totožný s druhým, minimální odchylky a celkový dojem jednoduše perfektní. To samé lze říci o jednotlivých kusech, konstrukce je bez žil a švů, hladká a doutník samozřejmě zakončen několikanásobnou čepičkou.  Doutník je dlouhý 135mm s prstýnkem 52. Prstýnky jsou na doutníku dva – jeden klasický H.Upmann – embosovaný a druhý značící právě omezenou edici pro LCDH.

Tah je dobrý, u několika kusů byl o trochu lehčí. Aroma před zapálením i první dotyku v ústech vás nepřekvapí, pokud jste již nějaké doutníky této značky vyzkoušeli, dle mne zapadají do chuťového profilu ostatních kusů – samozřejmě s drobnými odchylkami. Co vás po zapálení příjemně překvapí, je pomalejší hoření, bílý popel se velice pěkně vykresluje a je kompaktní, jak po obvodu tak při držení na délku. Při psaní recenze popel odpadl trochu dříve než u ostatních. Na fotkách si můžete všimnout i drobného prohořívání, ke kterému místy docházelo u více kusů, vše se pak vždy samo srovnalo. Chuť je cedrová, ale lehce pikantní místy můžete vnímat pepř nebo koření. Průběžně se vyvýjí do dřevnatých tónů, mezi kterými můžete na konci rozpoznat i trochu kůže.

Jde o středně silný doutník, to platí i u výraznosti chuťového profilu. Pokud si rádi dopřejete dobrý kubánský doutník, mohu vám Royal Robusto vřele doporučit a to především i jeho ceně 240 Kč.  Jde o opravdu kvalitní kus, který se jak poměrem cena/výkon, tak i ostatními vlastnostmi a konzistentností u všech kusů zařadil mezi mé nejoblíbenější kubánské doutníky – před napsání recenze jsem měl přibližně šest těchto doutníků a další odpočívají v humidoru. Jediné u čeho doporučuji být opatrný je odlepování prsýnků – krycí list je velice tenký a pokud nebudou prstýnky vyloženě volné může dojít k poškození při odlepování.

Napsat komentář