Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

My Father Le Bijou 1922

My Father Le Bijou 1922

Doutníky My Father Le Bijou jsou vyráběny rodinou Garcia jako projevení úcty svým otcům. Blend My Father založil nejmladší z rodinných výrobců Jamie, aby složil poctu svému otci Josemu. Ani Jose nezůstal pozadu a vytvořil speciální směs tabáku pro sérii Le Bijou 1922 (francouzsky klenot), jako uznání svému otci, který se narodil právě v roce 1922.

Doutník velikosti Petit Robusto(prstýnek 50, délka 114mm) má dva bohatě designované prstýnky, použity jsou decentní barvy a tak nepůsobí křiklavě. Krycí listy Habano Oscuro jsou původem z Nikaraguy, kde jsou pěstovány rodinou Oliva speciálně pro tuto sérii.

Doutníky mají čokoládové aroma s lehkými tóny cedru. Konstrukce je velice dobrá a před zapálením mi konstrukčně připomíná již recenzované doutníky od Don Pepin Garcia. Zapálení žhavícím zapalovačem vyžadovalo důkladné nažhavení. Již prvotní natáhnutí dýmu dává najevo, že doutník patří mezi chuťově výraznější a silnější.

Popel má po celou dobu dobré konstrukční vlastnosti, pěkná kresba a dobré držení, v jeho odstínu převládá šedá. Stejně jako u Tatuaje Reserva J21 nemá popel žádné tendence k třepení, ale narozdíl od Tatuaje je hoření místy lehce nerovnoměrné. Doutník se nepřehřívá ani v samém závěru, chuťově i silou působí velice výrazně.

Tento doutník spadá do střední cenové kategorie (cena okolo sedmi eur – v usa dolarů), kvalitou se vyrovná i dražším doutníkům. Do ČR jsem si jej přivezl z doutníkového obchodu v Bratislavě, pokud se s nimi setkám i zde, v některém kamenném obchodě, zcela jistě si koupím pár dalších kusů. V tomto poměru cena/výkon jde o velice dobrý nákup.

Napsat komentář