Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Montecristo Especiales No. 2

Montecristo Especiales No. 2, oslovující z výlohy svým rozměrem Laguito Nr. 2., je patnáct centimetrů dlouhý doutník, který má průměr pouze 15mm. I přesto, že je tento „kubánec“ úzký, je vyráběný stoprocentně ručně. Konstrukce doutníku je velice dobře zpracovaná s netradičním zakončením hlavy (podobné jako např. Cohiba Behike BHK52 nebo Trinidad Habana Reserve Siglo VI). Krycí list doutníku je žilnatý s osobitým aroma.

První tah působí rozpačitě, při jeho tvaru se dala tato vlastnost očekávat. Po pár prvních natáhnutích se dá kouřit bez většího úsilí. Dýmu je tak akorát, úměrně jeho rozměru. Hoření i produkce kouře byla celou dobu rovnoměrná a během kouření se doutník nepřehříval. Stavba popela je vzhledem ke konstrukci doutníku velice dobrá, vyniká krásnou kresbou. Během kouření bylo nutné zbavit popela pouze dvakrát, před třetím jsem ho odložil. Při úzkém průměru, jaký No. 2 má, jde o velice dobrý výsledek.

Especiales No. 2 je středně silný doutník, jehož chuť působí krémově se sladkými tóny. V průběhu kouření se chuť doutníku postupně vyvíjí. Pokud patříte mezi příznivce doutníků, kteří si rádi vychutnají dobrou kávu současně s doutníkem, mohu vám vřele doporučit Montecristo Especiales No. 2, který chutí ani kvalitou nezklame. Vzhledem k jeho délce hoření (cca 50 minut) doporučuji větší šálek kávy. Za cenu 230 Kč jde o zajímavé zpestření dne, které kuřáka doutníků určitě nezklame stejně jako je tomu i u ostatních produktů značky Montecristo.

Napsat komentář