Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cohiba Behike BHK 52

Cohiba Behike BHK 52

Limitovaná edice značky Cohiba byla jednou z nejočekávanějších edicí kubánských doutníků. Doutník zaujme již na první pohled kvalitním zpracováním, prestižní černě lakovoanou krabičkou a holografickým prstýnkem. V této edici byly vyrobeny tři typy doutníků BHK 52, 54 a  56, číselná řada odlišuje jednotlivé rozměry a je odvozena od velikosti prstýnku.

Počet vyrobených doutníků byl velice omezený, proto nepředpokládám, že by se v ČR bylo mnoho lidí, kteří by měli tu čest ochutnat všechny tři typy (ani já mezi ně zatím nepatřím). V mém humidoru do minulé soboty spokojeně odpočívala nejmenší z řady tj. BHK 52.  V tuto chvíli mohu jen naznačit, že jde o doutník, který na sebe upozorní nejen svou cenou, ale i kvalitou a nevšedním zážitkem, který nabídne. Tomu odpovídá i vítězství doutníku v TOP 25 Cigar Aficionado 2010.

Jak jsem již zmínil na začátku, jednotlivé doutníky v edici se liší – nejen velikostí, ale i cenou. Cenově se doutník řadí mezi ty dražší, tj. konkrétně v ČR se cena pohybuje mezi 800-1000Kč/ks. Všechny tři složky tabáku (plnící, vázací i krycí) jsou kubánské, barva krycího listu je Colorado Claro (na stupni tmavosti se pohybuje mezi středními odstíny u kterých převládá světlá) s jemně sametovým povrchem a svou sílou se řadí ke středně silným doutníkům (medium-full). Doutníky se liší nejenom prstýnkem ale i délkou. V této chvíli zveřejňuji pouze fotky, recenze bude časem určitě doplněna.

Doutník v „ideálních podmínkách“

Doutník před zapálením a v průběhu kouření

Napsat komentář