Doutníky | Doutníky Macanudo Cafe Hyde Park

Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Macanudo Cafe Hyde Park

Herrera Esteli Toro Especial

Pro zkušenější kuřáky doutníků je Macanudo zcela jistě značkou, o které již slyšeli nebo s ní mají i osobní zkušenosti. Jedná se o jednu z více prodávaných značek doutníků v USA. Tato značka dominikánských doutníků byla založena v roce 1968. Od svého vzniku vytvořila společnost i několik vlastních samostatných směsí (blendů), namátkou například Gold Label, 1968, Reserve a Vintage. Oproti těmto názvům zní název tohoto blendu „Café“ poněkud obyčejně. Samostatné názvy doutníků už však obyčejné nejsou, pojmenovány jsou po významných osobnostech a místech – viz např. Hyde Park u tohoto užšího robusta.

Výrobce: Macanudo
Původ: Dominikánská republika
Krycí list: Connecticut Shade
Vázací list: Mexiko
Náplň: Jamajka a Dominikánská republika
Rozměr: 140mm x 49 (Robusto)

Doutník má pečlivě zpracovaný krycí list, nejeví známky kazů a rameno doutníku je zakončeno pečlivě třívrstvou čepičkou. Oříznutí a zapálení zcela bez problémů, aroma před zapálením působí dřevnatě s tóny čaje. První kontakt s chutí v ústech působí také dřevnatě, s dozvukem čaje a cedru. V průběhu kouření chuť doutníku lehce přidává na hrubosti, ale jeho síla je stále slabší. Produkce dýmu je průměrná, naopak velice dobré vlastnosti vykazuje hoření a popel. Popel drží velice dobře a i po obvodu je kompaktní. Zatímco druhou třetinu doutníku provází zejména chuť kůže, závěr patří lehkým tónům čokolády s dozvuky kůže.

Přestože jsem s ním nebyl tak spokojen jako například s Macanudo 1968 Rotschild, a to z důvodu neúplného chuťového profilu, své příznivce si tento doutník určitě najde mezi fanoušky jemnějších doutníků nebo začínajícími kuřáky. Za cenu 170 Kč neurazí, ale v porovnání s širokou konkurencí těchto rozměrů bude muset zaujmout především chuťovým profilem, což se u mne nestalo. Doporučit bych se k tomuto doutníku nebál čaj, pivo ani chuťově plnější alkoholické nápoje, u kterých si budete chtít užít jejich chuť bez silnějšího narušení chutí doutníku.

Napsat komentář