Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Macanudo 1968 Rothschild

Macanudo 1968 Rothschild

Rothschild dominikánské značky Macanudo mě zaujal především díky horší dostupnosti této značky na českém trhu a vřelým ohlasům ze zahraničních recenzí, zejména z Německa a USA. Série 1968 je tvořena unikátní směsí tabáku a je vyráběna v továrně General Cigar Dominicana. Krycí list pochází z Hondurasu, plnící listy jsou dominikánské a nikaragujské, vázací listy jsou Connecticut Habano.

Prstýnek působí mnohem decentněji než-li například u Diamond Crown nebo Paradiso Papagayo. Jak samotný název napovídá, doutník je rozměru Rothschild, nebo-li kratší robusto délky 114 milimetrů a prstýnku vel. 50.  Krycí list je tmavě hnědé barvy a na dotek velmi příjemný. Už před zapálením má doutník velice dobrý tah a aroma ovládají tóny koření.

Spolu s  s výborným tahem je charakteristickým znakem doutníku také rovnoměrné hoření nebo dobré držení popela. Chuť doutníku je lehce zemitá, s tóny koření a cedru. Celkový dobrý dojem  jinak příkladné konstrukce středně silného doutníku může snížit snad jen drobná estetická vada – porušení krycího listu (viz. poslední fotografie). Ale věřím, že se jedná jen o případ tohoto konkrétního kusu.

Doutník lze dnes již sehnat jak v tradičních prodejnách, tak i u internetových on-line prodejců. Jeho cena  je přibližně 190 Kč a domnívám se, že  odpovídá cca 60min. požitku , který přináší.

Napsat komentář