Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

La Flor de Cano Petit Corona

Herrera Esteli Toro Especial

Kubánská značka doutníků La Flor de Cano byla založena roku 1884 Tomasem a Josem Cano (přestože některé zdroje na českém internetu mylně uvádí rok 1932 a zakladatele Juana Cano Sainze). Doutníky pod touto značkou patří mezi levnější dovážené kubánské doutníky a to i přesto, že jsou vyráběny v menších sériích a najít je v prodejnách není zcela lehké. Zajímavostí u této značky je poměr zachovaných běžně vyráběných velikostí (2 aktuálně, 10 již nevyráběných) vůči regionálním edicím (4), které byly vydány pro Velkou Británii(2013), Spojené království(2010), Asii(2013) a Kanadu(2014). Aktuálně jsou doutníky La Flor de Cano v rámci běžné činnosti vyráběny pouze ve dvou velikostech Petit Corona a Selectos (delší corona).

Výrobce: La Flor de Cano
Původ: Kuba
Krycí listy: Kuba
Vázací listy: Kuba
Plnící listy: Kuba
Rozměr: 123mm x 40 (Petit Corona)

Svým rozměrem tento doutník zaujme především milovníky menších velikostí. Zajímavostí u této Petit Corony je také fakt, že se jedná o ručně motaný shortfiller, který nahradil strojově balené shortfillery stejné velikosti této značky. Krycí list je chráněn ještě tenkým proužkem cedru, podobně jako např. Romeo y Julieta Cedros. Po odstranění cedru je krycí list neporušený, ale působí poměrně rustikálně. Tabákem pro tyto doutníky by měl překvapivě pocházet z regionů Vuelta Abajo a Semi Vuelta regionů.

Oříznutí je bezproblémové, vzhledem k menšímu průměru můžete zcela bez obav použít i pírsr (vyřezávač). První zkouška tahu je bohužel horší, tah je těsnější, než by bylo vhodné. Zapálení je jinak bezproblémové. Při první třetině se projevuje horší tah, který sice vynahrazuje velké množství kouře, ale i tak kouření trochu znepříjemňuje. V první třetině je chuť silně tabáková s dozvukem čokolády, bohužel lehce nahořklá. V průběhu druhé třetiny se tah srovnává, bohužel za cenu částečného přehřívání doutníku. Hoření je rovnoměrné a není třeba mu pomáhat v rovnoměrnosti. Do konce druhé třetiny chuť tabáku doplní i tóny kůže, ale i další hořkost. Hořkost mi následně již podstatně znepříjemňovala kouření, proto doutník na začátku třetí třetiny odkládám, přibližně po 35 minutách.

Přestože se jedná o doutník s velice zajímavou historií, znovu bych si jej nekoupil a to i přes velice příznivou cenu 86 Kč. Jednalo se o středně silný doutník, který by svou silou nepřekvapil ani začínající kuřáky. Nedoporučil bych jej zejména z důvodu horšího tahu a následné hořkosti. V případě, že byste chtěli sáhnout po kubánském doutníku obdobné velikosti, doporučil bych H. Upmann Cornas Minor, Romeo y Julieta Mille Fleurs (nebo tato edice od Partagasu), které jsou sice o cca 30 Kč dražší, ale s kterými mám jsem měl podstatně lepší zkušenosti.

Napsat komentář