Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

H. Upmann Coronas Minor

H. Upmann Coronas Minor

Na pohled malý kubánský doutník slavné značky nesoucí jméno německého bankéře a velkého milovníka doutníků Hermana Upmanna je známý zejména svojí dostupností.

Na úvod je třeba říci, že rozhodně nejde o to nejlepší z doutníkové produkce této nejstarší kubánské doutníkové značky. Ani se k tomuto doutníku nepojí tak zajímavý příběh, jako k doutníku Coronas Junior jehož velkým milovníkem byl americký president John F. Kennedy. Zato Coronas Minor dokonala rozděluje kuřáky doutníků na ty, kteří tvrdí, že je tak nějak nudný a pak ty, kteří jej mají v oblibě.

Tabákové listy 11,6 cm dlouhé petit corony s prstýnkem vel. 40 pocházejí z proslavené plantáže Vuelta Abajo. Po otevření tuby zřetelně ucítíte příjemné tabákové aroma s vůní cedru. Konstrukce doutníků je bezchybná a jeho úprava oříznutím snadná, stejně jako jeho pozdější zapálení.

Od začátku do konce je tah doutníku lehký a bezproblémový stejně jako jeho byť mírně nerovnoměrné hoření. Množství krémového kouře, který doutník produkuje je přiměřené jeho velikosti. Chuťová charakteristika H. Upmann Coronas Minor přináší celkem jednoduchou kombinaci jemných chutí. Zpočátku je nejvýraznější dřevitá chuť cedru, ke které se následně, zhruba po 10 min. přidá chuť čokolády. Majoritní nasládlá příchuť cedru je víceméně konzistentní po celou dobu kouření. V poslední třetině má tento jemný až středně silný doutník sklony k přehřívání a proto je nutné v této části kouření příliš nespěchat.

Jistěže tento doutník není vnímán veřejností kuřáků jako vlajková loď značky H. Upmann Magnum 46  anebo hodnoceními ověnčený H. Upmann No.2. Ale zase jde však o doutník s výborným poměrem výkon/cena, který koupíte téměř v každé, alespoň jakž takž vybavené prodejně s doutníky za maloobchodní cenu cca 120 Kč. Mnoho jeho příznivců mu také díky jeho ceně a době kouření (cca 40 min.) dává přívlastek, tzv. „doutníku pro denní kouření“. S tím mohu jen souhlasit, sice neohromí, ale určitě neurazí. Nesporně jej lze také doporučit začínajícím kuřákům, lépe než-li např. sice skvělý, ale o dost silnější a chuťově výraznější Montecristo No. 4 nebo Tatuaje Angeles IV.

Doutníky se prodávají v cedrových krabicích po 25ks i v umě designově provedených aluminiových tubách v korporátních barvách (do roku 2007 jen stříbrná tuba).

Napsat komentář