Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

H. Upmann Magnum 46

H. Upmann Magnum 46

H. Upmann  Magnum 46 patří mezi kubánskou klasiku a vedle No. 2 jde o jeden z nejlepších doutníků jedné z nejstarších kubánských značek. Ta historicky proslula zejména způsobem balení doutníků (do cedrových krabic), které následně převzali i ostatní výrobci.

O tom, že jde o povedený kousek vás přesvědčí už zevnějšek doutníku: velmi hladký olejnatý krycí list kakaově hnědé barvy (natural) se  sotva viditelnou žilnatostí bez jakékoliv povrchové nerovnosti. I na dotek vás 143 mm dlouhý doutník s prstýnkem vel. 46 přesvědčí o výborném konstrukčním provedení. Doutník je po celé své délce konzistentní bez měkkých částí. Výborné provedení koneckonců dokazuje i jeho zakončení tzv. „trojitou čepičkou“.

Všechny v tomto doutníku použité tabákové listy pochází z kubánské oblasti Vuelta Abajo.

H. Upmann  Magnum 46 je doutník jehož delší zrání (uložením v humidoru) může ještě zlepšit už tak zajímavou chuťovou charakteristiku. Obecně doporučená doba tzv. „odpočívání“ je 1 – 5 let. Abyste zabránili přenášení aroma, doporučuji je skladovat samostatně.  Nejlépe učiníte, pokud si uložíte celou krabici. Ale jak tušíte, má to jeden „háček“. Už její prvotní otevření potěší snad každého svými intenzivními sladkými vůněmi připomínající nejblíže koření, kakao a také kůži. I to bude nejspíše důvod proč začnou doutníky rychle ubývat. A s jejich dlouhodobým dozráváním to tedy nakonec nebude tak jednoduché.

Úvod doutníku, po jeho zapálení, přináší v překvapujícím množství produkovaného kouře sladkou tabákovou a jemně kořenitou chuť. Už od počátku je chuť doutníku velmi krémová a cca po 10min. se začne více projevovat směs chutí kakaa a kávy. Zhruba v polovině kouření však vaše chuťové pohárky zaznamenají dřevité chuťové tóny a tóny kůže, které se v závěru opět změní na zemité a kořenité tóny. Bez nadsázky lze říci, že je Magnum 46 velkorysý, neboť vám bez sebemenšího úsilí nabídne ve více než 60min. velké množství kouře aniž by docházelo k jeho přehřívání.

Podle Habanosu s.a. je doutník určen k delšímu odpočinkovému kouření a myslím, že jde trefnou charakteristiku. Beze spěchu, nejlépe v klidné atmosféře, vám přinese zajímavou a perfektně uhlazenou směs chutí, avšak nikterak agresivních. Domnívám se, že tento středně silný doutník leze doporučit i začínajícím kuřákům.

Corona gorda zdobená dvěma prstýnky se prodává v krabicích s cedrovou dýhou po 25 nebo 50ks. Zároveň se prodávají v papírových krabičkách po 3ks a je možné si je pořídit i v tubách. Jejich dostupnost v ČR je bezproblémová s maloobchodní cenou cca 250Kč za ks. Na závěr musím poznamenat, že u tohoto doutníku se jedná o skvělý poměr výkon/cena.

Napsat komentář