Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Juan Clemente Rothschilds

Juan Clemente Rothschilds

Značku založil francouz Jean Clemente v roce 1982, ale pojmenoval jí španělsky Juan Clemente. Doutníky této značky jsou obecně jemnějšího charakteru a vyrábějí se v Dominikánské republice. Charakteristické jsou také vzhledem, konkrétně tím, že prstýnek umístěný u paty doutníku, tj. v jeho nejzranitelnějším místě (historicky jen tam) a další na očekávaném místě.

Rozměry a formát: robusto, 12,7 cm a prstýnkem vel. 50

Složení: krycí list Connecticut, náplň i vázací list z Dominikánské republiky.

Vzhled: hladký světle hnědý list Connecticut s několika jemnými žilkami. Působí celkem elegantně, na jeho povrchu nejsou žádné hrbolky.

Konstrukce: pružná bez měkkých nebo naopak tvrdých míst., na dotek konzistentní. Švy krycího listu jsou velmi těsné. Tzv. „hlava“ doutníku je zakončena dvojitou „čepičkou“.

Vůně: celkově nevýrazná kombinace vůně tabáku a dřeva po celé délce doutníku prakticky beze změny, akorát u paty je vůně sladší.

Úprava, tah a hoření: oříznutí ořezávačem bez problému a zapálení zapalovačem rovněž. Tah na prázdno je lehký s vůní tabáku, dřeva a ořechů. Hoření je rovnoměrné s průměrnou produkcí kouře. Korekci jsem neprováděl ani jednou. Držení světle šedivého popela je překvapivě dobré. Pokud bych sám neodložil popel, nejspíše by šlo doutník kouřit bez odložení. Bohužel mi „hlava“ doutníku i před správné oříznutí začala v průběhu kouření praskat.

Chuť:

1/3: na začátku sladší velmi jemná až nevýrazná tabáková chuť s příchutí ořechů. Později se sladkost vytrácí, ale dále bez změny chutí.

2/3: stále jemná tabáková chuť s příchutí ořechů a nově i cedru.

3/3: prakticky totožná s předchozí třetinou. Žádný další vývoj.

Charakteristika: jemný doutník a chuťově nepříliš intenzivní s konzistentní nabídkou chutí.

Doba kouření: 45 min.

Nápoje: černý čaj.

Cena, balení a dostupnost:

Doutník je v ČR dostupný s cenou cca 170Kč za ks. Prodává se v balní po 24ks v dřevěné krabici.

Doporučení:

Pro mě je Juan Clemente Rothschilds až moc jemný a chuťově nevýrazný doutník, který ale může na druhou stranu oslovit začínající kuřáky. S tímto krycím listem mám v současné době jiné favority, např. NUB Connecticut 460 anebo mě příjemně překvapil také jemnější Oliva Connecticut reserve.

Napsat komentář