Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Flor de Copan Rothschild

Doutníky Flor de Copan Robusto

Honduraské doutníky značky Flor de Copan jsou vyráběny, jedním z největších producentů doutníků, značkou Altadis. Jednotlivé doutníky jsou dodávány v osobitém balení, kromě folie je jejich konstrukce chráněna ještě elegantním cedrovým plátkem. Na rozdíl např. od Romea y Julieta Cedros je cedr na každém konci stažen prstýnkem, takže na doutníku sedí dokonale po celé délce.

Všechny tři složky tabáku jsou honduraské, pouze plnící tabák je dochucen o směs listů z Nikaraguy. Délka doutníku je 120mm s průměrem prstýnku 50, název Rothschild napovídá, že jde o běžnou velikost spadající pod robusto. Konstrukčně se doutníku před zapálením nedá vytknout téměr nic. Oříznutí i zapálení se obešlo bez větších problémů. Aroma doutníku působí cedrovými tón, chuť doutníku je podobná s trochou zemitosti a velice dobře sedí ke světlému krycímu listu.

Na rozdíl od Reyes Family Robusto popel působí kompaktněji, ale jeho barva je šedočerná s povrchovými krupičkami. Přes tento lehký estetický nedostatek je zbylý dojem z popela velice dobrý. Odpadává přibližně v polovině, i po jeho odpadnutí doutník provází rovnoměrné hoření a velice dobrý tah. Doutník se nepřehřívá a lze jej dokouřit až do samého konce, než vás začnou pálit prsty.

Doutník má jednoduchý a lehký chuťový cedrově krémový profil, jeho síla je lehká až střední a proto bych se jej nebál doporučit ani začínajícím kuřákům. Za cenu 116 Kč jde o dobrou volbu například k odpolední kávě, i přes delší dobu hoření pohybující se okolo 80 minut. Na závěr bych rád podotkl, že doutník jsem obdržel jako výhru v tombole na doutníkovém večeru, kde byl jako cena v dárkové kazetě společně s velikostmi Belicoso a Corona.

Napsat komentář