Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníkový večer v pivnici U sv. Tomáše

Doutníkový večer v pivnici U sv. Tomáše

Druhý doutníkový společenský večer pořádaný spol. Cigarpoint se konal 12.4.2012 v prostředí sklepení pražského malostranského hotelu The Augustine, bývalé oblíbené pivnice svatého Tomáše.

V zajímavém sklepním prostoru, dnes již baru Brewery, jsme mimo originálního tmavého piva a drobného občerstvení měli možnost ochutnat spolu s doutníky i zajímavé koňaky společnosti Mixology Master. Ochutnávka doutníku čítala Ashton Classic Magnum, Don Pepin Garcia My Father JG Reserva Especial Robusto a Benchmade Robusto a po krátkém úvodu se prostor sklepení postupně začal zahalovat ušlechtilým dýmem.

Podobně jako v případě Bratislavského večera s doutníky Ashton měli přítomní možnost hodnotit všechny tři doutníky v kombinaci s kubánským rumem a francouským koňakem. Dokonalou atmosféru večera spojeného s ročním výročím Cigarpointu doplňovala nenucená melodie saxofonu.

Jako i v předchozím případě bylo možné si v průběhu večera zakoupit doutníky kubánských i nekubánských značek nabízené pořádající společností. Mezi zajímavými značkami, jako např. Rocky Patel a u nás stále populárnější Oliva série V, mě v nabídce nejvíce zaujala dominikánská značka Arturo Fuente Opus X. Velmi zajímavá byla také prezentace sbírky koňaků, mezi kterými byla i láhev koňaku z roku 1820.

Podle informací pořadatele se už chystá v pořadí třetí večer a tentokrát by se mělo jednat o ochutnávku vín ve spojení s doutníky.

Napsat komentář