Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cuban Crafters Cameroon Robusto

Cuban Crafters Cameroon Robusto

Přestože název značky Cuban Crafters do podvědomí podsouvá kubánské výrobce doutníků, jde o doutníky vyráběné v Nikaragujském městě Esteli. Rozměrově doutník se svou délkou pěti palců a prstýnkem 52 spadá do třídy robusto. Krycí list je typu cameroon, podobně jako např. u doutníku La Aurora Cameroon Robosto.

Po vybalení z celovánu, v kterém se doutníky dodávají, se setkáte se zajímavým dřevnatým aroma s tóny koňských žíní. Povrch doutníku má drobné kazy, především u paty, které se projevují i po jeho zapálení. Konstrukční nedostatky jsou lépe patrné z přiložených fotek. Jako zápor vnímám i odlišnou barvu „čepičky“ uzavření ramene. Po zapálení doutník produkuje bílý dým a příjemně překvapuje kompaktním šedobílým popelem.

V průběhu druhé třetiny bohužel lehce napraskl krycí list, s čímž sem se setkal např. u Don Pepin Garcia „Serie JJ“, který byl jinak konstrukčně zcela v pořádku. Vzhledem k ideálním podmínkám v humidoru a perfektní kondici ostatních doutníků, se domnívám, že muselo jít o vadný kus nebo důsledek přepravy mezi prodejci. Síla doutníku je střední, hoření je rovnoměrné a během kouření se doutník nepřehřívá. Po celou dobu je chuť vyrovnaná, působí dřevnatě, místy se sladkými tóny, přestože je chuťově méňe výrazný, velice dobře se sladil s kávou, kterou jsem při kouření popíjel.

Nikaragujské doutníky Cuban Crafters Cameroon Robusto nabízí přibližně 35 minut kouření a na českém trhu se pohybují okolo 180 Kč, což je cena srovnatelná např. s doutníky stejného rozměru od značky La Aurora. Bohužel musím konstatovat, že za tuto cenu bych si doutník znovu nekoupil. Na druhou stranu vzhledem k velice pozitivním recenzím zahraničních kolegů, se domnívám, že jsem musel mít smůlu na špatný kus. Pozitivní ohlasy ze zahraničí však mohou být způsobeny i daleko nižší cenou, na US trhu se tyto doutníky dají zakoupit do 4 dolarů, která  by doutníku odpovídala.

Napsat komentář