Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cuaba Salomones

Doutníky Cuaba Salomones

V nedávné recenzi na kubánský doutík H. Upmann Ryoal Robusto jsem se zmínil, že jde v poslední době o mou nejoblíbenější „Kubu“. Pokud bych pak měl zmínit i nejoblíbenější kubánský doutník pro vyjímečnější příležitosti, pak by to byla právě Cuaba Salomones, která mne v minulosti přesvědčila o svých kvalitách rovněž. Doutníky značky Cuaba jsou vyhlášené svým tvarem Perfecto(případně double nebo petit perfecto), který mají všechny doutníky (s vyjímkou limitované edice z roku 2008 – tvar pyramid). Salomones patří svým rozměrem mezi větší kousky prstýnek v nejširší části má rozměr 57 a na délku měří doutník 184mm, velikostí tedy Double Perfecto.

Krycí list je hladký, bez švů a žil, zakončení ramene opět precizní. Tyto vlastnosti bych ostatně u doutníků v této cenové relaci bral jako samozřejmost. Po oříznutí je tah mírně tužší, zapálení atypické, vzhledem k zakončení doutníku. S ohněm není třeba přehánět, doutník se postupně rozhoří sám. Chuť doutníku je zpočátku dřevnatá a opravdu mírně trávy a koření. Produkce dýmu velmi dobrá, což ostatně platí pro celou dobu kouření. Chuť doutníku se postupně vyvíjí spíše k cedru a travnaté tóny se mění na bylinné, chuť koření postupně také zesiluje. Popel je po celou dobu pěkně kompaktní, při kouření v klubu byly jeho vlastnosti ještě o trochu lepší.

Cuaba Salomones patří mezi silnější doutníky, chuťový profil přesto není příliš agresivní. Vlastnosti doutníku, jak chuťové, tak i konstrukční jsou po celou dobu velmi dobré. Cenu doutníku bohužel uvést nemohu, vzhledem k tomu, že si pořizovací cenu přesně nepamatuji – pokud se nepletu, měl by být tento doutník dostupný cca od 430Kč. Úplným začátečníkům bych ho nedoporučoval (právě vzhledem k poměrně velkému rozměru), zatímco pro zkušenější kuřáky by mělo jít o příjemné zpestření, bohužel za vyšší cenu.

V této cenové relaci není těžké najít dobrý doutník, to od toho kuřák přeci jen i očekává, ale doutník, který za ty peníze opravdu stojí.

Napsat komentář