Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cipriano Robusto Elegante

Cipriano

Doutníky Cipriano jsou prosincovou novinkou na českém trhu. Tyto doutníky jsou ručně vyráběny společností Costa Tabaos v Nikaragui. Dle záměru výrobce by se mělo jednat o sérii doutníků s plnou chutí, které budou vynikat silnějším tabákem, tomu odpovídají i plnící listy Ligero. Pro připomenutí listů ligero si můžete přečíst recenzi CAO LX2, kde jsem se o nich více rozepsal. Po dokončení výroby doutníky dozrávají ještě tři měsíce ve stabilní teplotě a vlhkosti.

Původ: Nikaragua
Výrobce:Costa Tabacos
Krycí listy: Ekvádorský broadleaf
Vázací listy: Nikaragua (Esteli)
Plnící listy: Nikaragua Ligero (Údolí Jalapa)
Rozměr: 124 x 56 (Robusto)

Doutníku se nemůže upřít poctivé zpracování, tmavý krycí list je odstínu maduro a po jeho délce ani u ramene nejsou patrny žádné vady. Jediným drobným kazem je mírné odloupnutí krycího listu, které není způsobeno špatnou výrobou, ale vlastním nedbalým zacházením po vybalení z celofánu. Samotné oříznutí ani zapálení nic nekomplikuje, pouze bych doporučil žhavící zapalovač, který je u tohoto doutníku vhodnější než sirky a to z důvodu množství tabáku v doutníku.

Již při zapalování je znát, že se bude jednat o silnější doutník s výraznější chutí. Po počáteční pikantnosti na rtech přichází plná chuť, která vyniká především zemitostí a kořením. V první třetině se chuť téměř nemění, místy lze rozpoznat tóny kávy. Hoření je zcela v pořádku, není nutné provádět korekce ani připalovat. V druhé třetině zemitost nahrazuje chuť kůže a ke kávě se postupně přidává čokoláda. Tyto chutě se drží až do odložení doutníku, který mi zpříjemnil cca 90 minut pracovní neděle.

Na závěr musím konstatovat, že za cenu 135 Kč se jedná o kvalitní doutník, s překvapivě dobrým poměrem cena/výkon. Před dopsáním recenze jsem vykouřil dva kusy těchto doutníků a kvalita zpracování i vlastnosti hoření byly u obou kusů stejné, mírně se lišili pouze vlastnosti držení popela, které bylo lepší při kouření v klidu, na místo při práci. Tento doutník bych doporučil zejména zkušenějším kuřákům, kterým by síla i plná chuť měly vyhovovat více než začátečníkům.

2 komentářů k Cipriano Robusto Elegante

Napsat komentář